Przejdź do głównej zawartości

Egmont na Targach

W niedzielę od godziny 10.00. Egmont będzie prezentował swoją ofertę nie tylko na stoisku, ale i w specjalnym pomieszczeniu, w sali konferencyjnej numer 1, gdzie otwarta zostanie strefa dziecięca Egmontu. W niej wyjątkowe spotkania z autorami w formie warsztatów literackich, plastycznych, teatralnych, zabawy i liczne konkursy przygotowane przez samych pisarzy! Wielkoformatowe gry planszowe, niezwykłe premiery książkowe, komiksowe to tylko niektóre z licznych atrakcji. Egmont pamiętał też o najmłodszych dzieciach – będą one mogły pobawić się razem z Ośrodkiem Twórczej Edukacji Kangur. 

Egmont tworzy opowieści, tym razem chcemy, żeby stały się one rzeczywistością – nie opisujemy wszystkich atrakcji, zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska, tam przekonacie się, co naprawdę na Was czeka na 12. Krakowskich Targach Książki!


PLAN SPOTKAŃ Z AUTORAMI EGMONT POLSKA

Stoisko nr B39
Sobota, 25 października, godz. 16:00
Ewa Nowak
Autorka popularnych książek dla młodzieży będzie promowała swoja najnowszą powieść „Rezerwat niebieskich ptaków”.
Niedziela, 26 października, godz. 11:00
Natalia Usenko
Autorka podpisze swoją najnowszą książkę „Wierzbowa 13. Opowieści z Wierzbowej 13”.

Sala konferencyjna nr 1
Niedziela, 26 października, godz. 10:00 – 16:00
10.00 - 10.30 - Natalia Usenko
Spotkanie z autorką książki „Wierzbowa 13. Opowieści z Wierzbowej 13”.

11.00 - 11.30 – Jacek Dubois

Prawdziwa gratka dla wielbicieli kryminałów - pierwsza literacka gra detektywistyczna! Ponadto prezentacja książek „Kosmiczny galimatias” i „Agencja detektywistyczna”.

12.00 - 12.30 – Agnieszka Błotnicka
Niesamowita wyprawa do mrocznej krypty z autorką. Promocja książek z najbardziej poczytnej, polskiej serii Magnes, m.in. „Zagadka mrocznej krypty”. 

13.00 - 13.30 - Ewa Karwan-Jastrzębska

Spotkanie z autorką książki „Hermes 9:10”. W planie m.in. tworzenie pociągu, konkurs na najniezwyklejsze nazwy stacji oraz podpisywanie książek.

14.00 - 14.45 – Ewa Nowak
Profesjonalne warsztaty literackie oraz promocja książek „Pajączek na rowerze”, „Rezerwat niebieskich ptaków” i autografy.


Dla najmłodszych wydawnictwo przygotowało m.in.: malowanie twarzy, robienie fryzur wróżce Felicji, bicie rekordu na najdłuższy pociąg targów oraz smerfną gimnastykę, w trakcie której trzeba będzie wykonać ćwiczenie w skakaniu po kamieniach, w drażnieniu Klakiera, w czesaniu włosów Smerfetki.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Konkurs na Blog Roku

Wczoraj ów konkurs wkroczył w kolejny etap. Za nami czas zgłaszania blogów, przed nami czas głosowania na te, co zgłoszone, a po południu 22 stycznia najpopularniejsze blogi oceniać będzie Kapituła Konkursu. Aby zagłosować na bloga, którego właśnie czytacie należy wysłać sms-a o treści E00071 (e, trzy zera, siedem, jeden) na nr 7144. Taki sms kosztuje 1,22 zł. Szczegóły konkursu: http://www.blogroku.pl/

Spacer po Sudetach, czyli kilka słów podsumowania.

Wyruszyłam ze Świeradowa Zdroju i z każdym krokiem oddalającym mnie od centrum i hałasu dobiegającego z okolicznych budów czułam się coraz lepiej. Cisza i pustka to zdecydowanie przestrzeń mi sprzyjająca. Oczy mi ciągnęło do błyszczących kamieni pod nogami, a całą sobą dostrajalam się do otaczającego mnie lasu. Im głębiej w Izery, tym więcej rowerzystów, ale urok Hali Izerskiej i obserwacja ludzi zajadających się popisowym daniem Chatki Górzystów nastrajały mnie bardzo pozytywnie. Gdy przy Stacji Turystycznej Orle okazało się, że będę spała w starym drewnianym domu, sama w wieloosobowym pokoju, uśmiechnęłam się szeroko. Obejrzałam wystawę, zjadłam niezbyt ciepłą acz smaczną zupę i zakończyłam długi dzień. Dzień kolejny okazał się być jeszcze dłuższy. W Jakuszycach o moje dobre nastawienie zadbała kawa w hotelowej restauracji i piękna droga przez las tuż za Jakuszycami. Karkonoski Park Narodowy rozpoczął się kaskada wodną, przy której można przycupnąć, by kupić bilet. Chwilę

Katarzyna Berenika Miszczuk. Tajemnica Dąbrówki

Katarzyna Berenika Miszczuk, bazując na swoich doświadczeniach z pisaniem o świecie pełnym słowiańskich bóstw, wkracza w literaturę dziecięcą. Wkroczyła właściwie książką "Tajemnica domu w Bielinach", bo ta, prezentowana przeze mnie powieść, opisująca rodzinę Lipowskich jest kontynuacją wspomnianej powyżej. I mamy otóż mamę z czwórką dzieci, która zamieszkuje wspólnie z ciotką zmagającą się z chorobą Alzhaimera w Bielinach. Wsi, o której nawet mieszkańców mówią z lekkim przekąsem - "bo wiadomo jak to u nas". Owo "u nas" oznacza bowiem tajemnicze zjawiska, niemniej tajemnicze postaci i świat nie do końca taki jaki znany jest nam powszechnie. Jest on dzielony z domownikami, biedami, błędnymi ognikami i innymi stworzeniami, o których - z dużym zapałem - czyta w Bestiariuszu ośmioletnia Tosia. Jej mama wpadła na straszny, zdaniem dziewczynki pomysł. Szuka niani, która zajmie się nią (prawie dorosłą nią!) i maleńką Dąbrówką. Tosia robi wszystko, by odstraszyć k