David Attenborough. Przygody młodego przyrodnika.


Odkąd pamiętam zachwycałam się opowieściami przyrodników. Pewnie zalążek pasji wiodącej mnie wprost do książki Davida Attenborougha zaszczepił we mnie Alfred Szklarski, każąc swoim bohaterom łapać zwierzęta do ogrodów zoologicznych, dość jednak powiedzieć, że "Przygody młodego przyrodnika" są dla mnie lekturą niemalże życiowo konieczną.
Cudnie się czyta o tym, jak dzisiejsza legenda przyrodniczych programów telewizyjnych, rozpoczynała pracę i obserwacje przyrodnicze. Opis wędrówki w poszukiwaniu zwierząt, w tak różniących się od nam współczesnych, warunkach, budzi ciekawość, a czasami nawet uśmiech. Autor zapisków dzieli się historiami własnymi, ale opisuje także perypetie swoich towarzyszy - zarówno tych, którzy przyjechali z nim, jak i żyjących lokalnie. Oczywiście książka nie byłaby tak atrakcyjna, gdyby nie refleksje związane z życiem zwierząt.
To jedna z tych książek, która trafi na półkę "nigdy się z nią nie rozstać". Ciekawe, czy i kogoś z Was zauroczyła tak bardzo jak mnie🙂

3 komentarze:

Karolina pisze...

Świetny wpis, aż sama nabrałam ochoty aby sięgnąć po ten tytuł. Tym bardziej długie wieczory sprzyjają dla sięgnięcia po książki. Z tego co widzę bardzo możliwe, że zostanę przez nią zauroczona podobnie jak ty i nic nie będzie w stanie mnie od niej oderwać:) Polecam jeszcze sprawdzić świetny blog z newsami jaki znalazłam modnenewsy.pl, możliwe że tak jak ja u Ciebie znalazłam coś dla siebie. To może Tobie również coś wpadnie w oko;) Pozdrawiam gorąco.

https://www.zdrow-med.pl/ pisze...

Też zawsze uwielbiałam książki i historie przyrodnicze. Szczególnie lubiłam oglądać dokumenty z Krystyną Czubówną jako lektorka.

Anonimowy pisze...

Hey guys! I know that's so kind to excellent service for essay and homework! So don’t be shy and go for personal statement service adn be the best! Excellent luck and have fun my frined! Enjoy!

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger