Kuchnia przedświąteczna

Z racji tego, że 23 i 24 grudnia spędzimy głównie poza domem, dziś zabraliśmy się za przygotowywanie potraw świątecznych. Jako element stały krajobrazu kuchennego występowała Sara. Gdyby żyła Duszka, pewnie i ona towarzyszyłaby mi w kuchni. Skoro jej nie ma - wspominamy, a przy okazji dostrzegamy jak godną reprezentantką rodzaju "gospodynia domowa" jest Sara.

Sałatka jarzynowa. Kroję marchewkę. Kilka kawałków trafia do psiego brzucha. Kroję jajka - żółtko z jednego ląduje w kocich miseczkach, białko - w psim pyszczydle. Kilka ziaren zielonego groszku wpada do miski Nusi, kilka zjada mi z ręki Sara. Po umyciu rąk kroję ogórki starając się nie widzieć zaśnilionego pyska Sary i błagania w jej oczach. 

Sos grecki. Marchewka - wiadomo.

Sałatka wg przepisu babci. Kiszona kapusta na szczęście nie wzbudza niczyjego entuzjazmu. Czerwona fasola już tak. Kilka ziaren do miseczki Nusi, kilka do miski Sary. Czerwone buraki lubi Wojtuś i -oczywiście - Sara.

Ciasto drożdżowe - upieczone, rzecz jasna - lubi Sisi. Gdybyśmy mieli, tradycyjną kolację wigilijną z rybą, pewnie do talerza zaglądałoby nam 5 zwierzątek. Nie mamy ryby, więc i zaglądać nie będzie konieczności. Ale i Wy, i ja wiem, że bez względu na to, co będziemy mieć na talerzach - zwierzątki będą do nich zaglądały.

3 komentarze:

efka i koty pisze...

Jakie urocze wspólne przygotowania do świąt :-) U nas też dziś było pracowicie w kuchni. Ale koty jakoś na szczęście nie podjadały. Tylko na koniec zauważyłam, że ktoś się dobrał do sernika. Na 100% Musli i Omlet. Wesołych Świąt :-)

wilddzik pisze...

Wspaniale mieć takich pomocników :-)
U nas też zwierzyniec kręci się wokół nas, licząc na próbowanie potraw (lub składników). Wesołych Świąt!

kociokwik pisze...

Efko,
opędzenie się od "pomocników" bywa czasmi trudne, więc dobrze, że się skończyło tylko na nadgryzionym serniku;-)

Wilddzik,
:-D

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger