Nasza Mała Biblioteka

Najważniejszym celem projektu „Nasza Mała Biblioteka” jest zainteresowanie uczniów z klas 1-3 szkoły podstawowej czytaniem książek. Chcemy przekonać dzieci, że warto czytać, bo książka to wspaniała przygoda. Chcemy, by do rąk dziecka trafiły książki z najwyższej półki – wartościowe pod względem literackim, ilustracyjnym i edytorskim. Wybór dobrej książki dla młodego odbiorcy nie jest dziś łatwy. Wśród mnóstwa dostępnych w księgarniach tytułów trudno znaleźć te najlepsze. Projekt „Nasza Mała Biblioteka” ma w tym pomóc. [Źródło]

KUD Sodobnost International z Lubljany, Agencja Edytorska Ezop z Warszawy i Nieko Rimto z Wilna postanowiły realizować projekt poprzez wzajemną publikację swoich książek. I tak oto, w Ezopie ukazały się dwie książeczki artystów słoweńskich, dwie litewskich i dwie polskich oznaczone logotypem projektu.


Oczywiście dałam się uwieść opowieściom i ilustracjom. Polubiłam Strasznowiłkę, mimo, że łobuz z niej niecny, wędrowałam z Bogasiem, który wyruszył, by odkryć biały obłoczek. Ucieszył mnie lew odwiedzający bibliotekę, zaczarowały kocie oczy rozświetlające granatową noc. Troll uczący się języków obcych pozytywnie mnie zaskoczył, a historie opowiadane przez Kasparavičiusa powodowały, że po każdej myślałam - Ta jest najpiękniejsza.

Sprawdźcie, czy szkoła Waszego dziecka lub okoliczna biblioteka bierze udział w projekcie i dajcie się zauroczyć. I oczywiście - zauroczcie dziecko:-)

4 komentarze:

Kocie Lektury pisze...

Akcja bardzo ciekawa, a część publikacji widziałam już, są faktycznie interesujące :)

Katedra1294 pisze...

Ciekawe książki, a ilustracje naprawdę piękne.

Aga pisze...

Dziecko oceniają książki po ilustracjach, ale nie tylko!, dlatego to tak bardzo ważne, by były pięknie zilustrowane :) Sama się zastanawiam, jak moich synów przyciągnąć do książek :)
Obserwuję blog od dłuższego czasu i bardzo tu ładnie, ciekawie u Ciebie :)
Zapraszam w wolnej chwili do siebie :)
Aga :)
www.nietypowerecenzje.blox.pl

Monika Badowska pisze...

KOcie Lektury,
i całe szczeście - może zachęcą dzieciaki:-)

Katedra,
:-)

Stokrotka Aga,
dziękuję:-)

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger