Różne i na Święta

W ostatnim czasie, z powodu przysposobienia do rodziny Ayki oraz z racji nowych obowiązków służbowych, zaczęłam zaglądać na strony/fora organizacji zajmujących się niesieniem pomocy psom. Dotychczas tkwiłam bardziej w kotach i choć już wówczas czułam niejednokrotnie przygnębienie spowodowane liczebnością kotów pozbawionych domu, kotów nieszczęśliwych, chorych i opuszczonych, teraz - gdy widzę, jak wiele jest stowarzyszeń "psich", jak wiele psów cierpiących z powodu braku swojego człowieka - czuję przerażenie i z wolna narastający gniew. Chciałabym wykrzyczeć ów gniew, złość na to, że istnieją pseudohodowle, że ludzie traktują zwierzęta jak przedmioty, że zwierzęta są wyrzucane na śmieci, porzucane w lesie i wyrzucane z samochodów, że przypięte do łańcuchów psy umierają z pragnienia, zimna, przegrzania, głodu, a koty w zamurowanych naprędce piwnicach.
Czuję się bezsilna.

*   *   *

W minioną niedzielę, 24 marca, Ayka umarła. Uciekła, wpadła pod samochód i mimo reanimacji zmarła. Jest nam wszystkim niewyobrażalnie smutno...*   *   *

Życzymy Wam spokojnych, radosnych, rodzinnych i serdecznych Świąt Wielkiej Nocy. Aby świąteczne dni były czasem na refleksję, poukładanie sobie różnych spraw w sercach i głowach, aby czas spędzony razem z bliskimi zaowocował tym, co dla Was istotne.

Nie mam jeszcze zdjęcia tematycznie świątecznego, więc zostawiam Was z kotami zmęczonymi zmianą firanek.

6 komentarzy:

wilddzik pisze...

Bardzo mi przykro :-((( Niech bryka szczęśliwie za Tęczowym Mostem.

Orka pisze...

Bardzo mi przykro:(((Zrobiła miejsce dla kolejnej psiej biedy.

hersylia810 pisze...

Serdecznie współczuję straty tego ślicznego pieska, słów brak...

L.B. Abigail pisze...

Przykro mi z powodu Ayiki :(... Twój gniew rozumiem. I podzielam... Bardzo pomagasz zwierzakom, a i nowe obowiązki - to ważna sprawa :).
Wszystkiego dobrego i głaski dla kotów i psów też ;).

Alison pisze...

Wzajemnie :-))))
Wspaniałych Świąt !!!

Bardzo mi przykro, taki wspaniały pies, a mógł żyć wiele lat z Wami dając wiele serca i radości ... eeech

eliin pisze...

Bardzo mi przykro z powodu pieska mam nadzieję,że dasz sobie jakoś z tym radę...

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger