Wojciech Cesarz, Katarzyna Terechowicz. Nowe przygody grzecznego psa.

Wydane przez 
Wydawnictwo Literatura

Pamiętacie Wintera? Pociesznego, acz nieokiełznanego szczeniaka malamuta alaskańskiego? Zamieszkawszy z Henrykiem, Hanką, Alkiem i Julką, staje się wymagającym uwagi i kochającym członkiem rodziny, a "Nowe przygody grzecznego psa" przedstawiają te wszystkie historie, które mogą się przydarzyć ludziom mieszkającym z dużym, rozbrykanym z natury, psem.

Winter chowa się przed upałem w wykopanej w ogródku jamie, wita entuzjastycznie gości przychodzących na współsąsiedzkiego grilla, spotyka dziki podczas pobytu w gospodarstwie agroturystycznego i ... zakochuje się. W każdym z powyższych (i w wielu innych) wydarzeń Winter uczestniczy z całym oddaniem swego szałaputowatego serca i kierując się przekonaniem, że przecież zawsze jest grzeczny, przysparza swoim ludziom mnóstwo niespodzianek.

Ostatnio, z racji dołączenia do rodziny Ayki, zainteresowałam się psami ras północnych. Przeczytałam mnóstwo o charakterze malamutów i z pełnym przekonaniem gratuluję Autorom doskonałego uchwycenia psich zachowań, pewnych - specyficznych - upodobań i wszystkiego tego, co czyni Wintera godnym reprezentantem rasy.

Uśmiałam się przy tej książce do łez. Czego i Wam życzę :-)

P.S. O wychowawczym aspekcie książki nie wspomniałam, bo przecież wiadomo!

Brak komentarzy:

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger