Anna Karwińska. Opowieść o Niezwykłym psie.


Wydane przez
Wydawnictwo WAM

Maję, Dominika, Martynkę i Bartka oprócz tego, że są rodzeństwem łączyło jeszcze jedno - marzenie o psie. Idea posiadania zwierzęcia podobała im się tak, jak niektórym podobało się posiadanie lalki, komputera, czy innego dobra materialnego. Rodzice obawiając się braku odpowiedzialności u swoich dzieci, nie chcieli jednak zgodzić się na zaproszenie do domu czworonoga. I wówczas dzieci spotkały Romka, psa z Krainy Wspomnień. Rozmowa dzieci z Romkiem uświadomiła im co jest ważne w byciu towarzyszem psa.

Cieszą mnie pojawiające się ostatnio książki dla dzieci traktujące o zwierzętach. Ta dołącza do szeregu lektur mogących stanowić dla rodziców punkt wyjścia do rozmów z dziećmi na temat odpowiedzialności za drugą istotę, o tym, jak wyglądać powinny właściwe relacje człowieka ze zwierzęciem i  tego, co musi robić człowiek, by zapewnić dobre życie Braciom Mniejszym.

P.S. I tylko jednak uwaga - malamut alaskański nie jest psem obronnym. 

1 komentarz:

Unknown pisze...

Popieram Twoje zdanie odnośnie wydawania książek o zwierzętach. Dziecko powinno być uczone odpowiedzialności i dobrego traktowania drugiej istoty a w szczególności często bezbronnych zwierząt. Serce mnie boli, jak słyszę o kolejnych sytuacjach znęcania się nad zwierzętami, brutalnych egzekucjach, czy wykorzystywaniu zwierząt w przeróżnych eksperymentach naukowych. To nieludzkie. Może takie lektury są w stanie choć minimalnie ukształtować psychikę młodego człowieka. Dobrze, że powstają.

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger