Raz tu, raz tam, czyli oswajanie miejsca

Dziś Tymon spędził popołudnie w swoim przyszłym domu. Dom czekał z miseczką wody, jedzeniem dla małych kotów i własnoręcznie uszytą myszą. Oraz zabawkami typu - najprostsze są najlepsze (co sprawdza się idealnie na przykładzie dużej papierowej torby zalegającej w naszym przedpokoju już od tygodnia). Oczywiście, pierwsze kroki skierował do misek, by później - z odpowiednio napełnionym brzuchem - zacząć zabawy i szaleństwa. Mniej więcej z połowie wizytowania nowego domu Tymon ułożył się na łóżku i zasnął. A przed powrotem do Kociokwika opróżnił do czysta miski;-)


Gdy wróciliśmy do zwierzaków, kociak natychmiast odwiedził łazienkę, by za chwilę wziąć czynny udział w kolacji. Cóż... Pisałam już o tym kiedyś, ale powtórzę - w domu tymczasowym, wśród Kociokwików, każdy - nawet najmłodszy kot - błyskawicznie uczy się zasady sprawnego jedzenia. Konkurencja wymusza brak grymaszenia.


Po kolacji i z wiszącym nad nami deszczem, wszystkie zwierzaki poukładały się do snu. Sapią, mruczą, chrapią, mlaszczą i biegną gdzieś przez sen. A i mnie, mimo że pora przecież wczesna, zaczynają zamykać się oczy. W takim towarzystwie trudno inaczej...


6 komentarzy:

madziaro z dzikiego zachodu pisze...

No wiadomo, że najważniejsze to się najeść, bo wiadomo to, co Pani wymyśli po takich wycieczkach ;) Kiedy maluch idzie do nowego domu?

Pozdrawiam z dzikich lądów,
madziaro :)

Monika Badowska pisze...

Madziaro,
miło Cię widzieć:-) Tymon przeprowadzi się na stałe, gdy tylko jego rodzina osiatkuje balkon, co prawdopodobnie nastąpi w ten weekend:-) Dostanie na odchodne chip i pierwsze szczepienie.
Pozdrawiam:-)

zaniczka pisze...

Kurcze, nie umiałabym prowadzić tymczasowego domu, chciałabym je wszystkie zatrzymać :) Podziwiam

Monika Badowska pisze...

Rene O,
Nusia, Wojtek i Sara są tymczasami, które stały się rezydentami;-) Nie jest łatwo:-D

Unknown pisze...

Tymon jest cudowny! :)

Monika Badowska pisze...

Nieskromnie powiem, że też tak myślę:-)

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger