Marcin Szczygielski. Teatr Niewidzialnych Dzieci.


Przyznaję, to moje pierwsze spotkanie z twórczością Marcina Szczygielskiego. Pierwsze, bo boję się elementów grozy w powieściach, a w powieściach adresowanych do młodego czytelnika szczególnie. Do sięgnięcia po Teatr Niewidzialnych Dzieci skłoniła mnie I nagroda IV Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren; staram się czytać wszystkie nagradzane w tym konkursie książki.

Narratorem powieściowej historii jest Michał, dziesięciolatek, wychowanek Domu Dziecka. Jego rodzice zginęli w wypadku samochodowym i jako jedno z nielicznych mieszkańców bidula jest sierotą. Wkrótce ze Śląska przenosi się na Lubelszczyznę, a że akcja książki rozgrywa się w 1981 roku, wkrótce okazuje się, że Historia zazębia się także z losami chłopca z sierocińca.

Uległam opowieści Marcina Szczygielskiego. Uwierzyłam w opisane przez niego historie, czułam emocje dziecięcych bohaterów, niemoc i chęć walki dorosłych. 

Wiem, że przeczytam również pozostałe powieści Szczygielskiego. Przeczytam koniecznie!

3 komentarze:

Pani_z_Biblioteki pisze...

Przeczytaj, bo warto. Książki mają drugie dno (i trzecie chyba też), a historię w nich zawarte nie są straszniejsze niż otaczająca nas rzeczywistość.

Unknown pisze...

Apo,
dodałam już do bibliotecznego schowka resztę książek.
Pozdrawiam i dziękuję za rekomendacje:-)

Unknown pisze...

Ta książka ma cudowną grafikę! Chyba wpisze sobie ją na listę. Tak wiem, niby się nie powinno tak po okładce, no ale trudno :)

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger