Przejdź do głównej zawartości

Targi Książki w Katowicach

W dniach od 20 do 23 październikach w katowickim Spodku odbyły się Targi Książki. Po raz pierwszy miałam okazję śledzić przygotowania "od kuchni" i przyznam szczerze, że jest to szalenie satysfakcjonujące. W ferworze przygotowań udało mi się pstryknąć takie zdjęcie:

Gdy już nadszedł czwartek wszystko czekało na Gości - gotowe stoiska, książki wabiące błyszczącymi okładkami, tron dla Pań z Uniwersytetu Trzeciego Wieku czytających dzieciom bajki, wystawy na oglądających, a sale konferencyjne na słuchaczy i uczestników warsztatów.
Zanim jednak miłośnicy czytania, dotarli wszędzie tam gdzie ja, zatrzymałam w kadrze uśmiechniętych przedstawicieli wydawnictw i bibliotek oraz, nieco później, Targowe spotkania .Autorów na Targach było wielu - na zdjęciach zatrzymałam tylko kilku:


Wśród wielu wydarzeń towarzyszących na blogerską uwagę zasługiwało wręczanie Złotej Zakładki 
(zdjęcie: Bartłomiej "Draakhan" Szymański)
Relacje z czterech dni Targów odnaleźć możecie na wielu stronach autorskich, blogach i w doniesieniach prasowych. Dziękuję za wszystkie miłe spotkania, przepraszam tych, z którymi nie zdążyłam solidnie porozmawiać.  Miło mi było, że odwiedziliście Targi Książki w Katowicach.

Komentarze

*Natalia* pisze…
Zazdroszczę, że mogłaś tam być :)
Anna pisze…
Zazdroszczę ! i bardzo żałuję, że nie byłam....
Piekne zdjęcia :)
Unknown pisze…
Przyłączam się do grona zazdrośników!
Dobrze, że chociaż można poczytać relacje :)
Agnes pisze…
A ja tam byłam - było świetnie!
ktrya pisze…
Dołączam się do grona obecnych - było fantastycznie :)
magda pisze…
Ja też zazdroszczę,szczególnie chciałabym porozmawiać z p.Noszczyńską autorką "Mariana Zelaznego"z p.K.Kutzem o jego biografii i ze wszystkimi ,którzy tam byli i których książki czytałam,może za rok się uda ,zdjęcia świetne,pozdrawiam:)
Monika Badowska pisze…
Natalio,
nieskromnie powiem - i słusznie:-)

Anno,
:-)

Lewus,
relacji jest całe mnóstwo, co mnie cieszy:-)

Agnes,
i nie ujawniłaś się?;P

Ktrya,
:-)

Magda,
mam nadzieję:-)
Jak miło przypadkiem, poprzez Maraiego, trafić na bloga targowej szefowej! :)
No to zyskałaś stałą czytelniczkę.
Pozdrawiam serdecznie,
Bernadeta
Agnes pisze…
No pokpiłam sprawę, nie wiedziałam, która Ty jesteś, mogłam zapytać engę, ale ona była tak zakręcona, że... I tak wyszło, ech.
Anonimowy pisze…
I ja też tam byłam, miód i wino... - nie, nic z tych rzeczy :)
Pozdrawiam serdecznie prowincjonalna nauczycielko!

Moja relacja z Targów na: www.bibliotekarka.bedzin.pl
ksiazkowiec pisze…
Targi - świetna rzecz. Miło, że wśród tłumów wyłowiłaś do zdjęcia moją znajomą z Wydawnictwa Dreams. Pozdrawiam Halinkę i polecam dzieciom "Konia na receptę", o którym pisałam na blogu. Mam nadzieję, że będę za kilka dni w Krakowie i naooglądam się, nawdycham. :)
Rudzik pisze…
Super miejsce i relacja! ja ze zniecierpliwieniem czekam na poznańskie targi książki dla dzieci i młodzieży, na początku lutego :)
pozdrawiam

Popularne posty z tego bloga

Konkurs na Blog Roku

Wczoraj ów konkurs wkroczył w kolejny etap. Za nami czas zgłaszania blogów, przed nami czas głosowania na te, co zgłoszone, a po południu 22 stycznia najpopularniejsze blogi oceniać będzie Kapituła Konkursu. Aby zagłosować na bloga, którego właśnie czytacie należy wysłać sms-a o treści E00071 (e, trzy zera, siedem, jeden) na nr 7144. Taki sms kosztuje 1,22 zł. Szczegóły konkursu: http://www.blogroku.pl/

Spacer po Sudetach, czyli kilka słów podsumowania.

Wyruszyłam ze Świeradowa Zdroju i z każdym krokiem oddalającym mnie od centrum i hałasu dobiegającego z okolicznych budów czułam się coraz lepiej. Cisza i pustka to zdecydowanie przestrzeń mi sprzyjająca. Oczy mi ciągnęło do błyszczących kamieni pod nogami, a całą sobą dostrajalam się do otaczającego mnie lasu. Im głębiej w Izery, tym więcej rowerzystów, ale urok Hali Izerskiej i obserwacja ludzi zajadających się popisowym daniem Chatki Górzystów nastrajały mnie bardzo pozytywnie. Gdy przy Stacji Turystycznej Orle okazało się, że będę spała w starym drewnianym domu, sama w wieloosobowym pokoju, uśmiechnęłam się szeroko. Obejrzałam wystawę, zjadłam niezbyt ciepłą acz smaczną zupę i zakończyłam długi dzień. Dzień kolejny okazał się być jeszcze dłuższy. W Jakuszycach o moje dobre nastawienie zadbała kawa w hotelowej restauracji i piękna droga przez las tuż za Jakuszycami. Karkonoski Park Narodowy rozpoczął się kaskada wodną, przy której można przycupnąć, by kupić bilet. Chwilę

Paweł Beręsewicz. Kiedy chodziłem z Julką Maj.

Wydane przez Wydawnictwo Literatura Książka Pawła Beręsewicza wprawiła mnie w dobry nastrój. Opisując pierwsze drżenia serca, pierwsze zakochanie z punktu widzenia piętnastoletniego Jacka Karasia Autor dokonuje wyłomu - bodaj pierwszy raz mam szansę przeczytać, jak reaguje nastolatek szykując się na randkę, co i czy w ogóle mówi rodzicom o swojej dziewczynie i czy tylko dziewczyny martwią się o to, w którą stronę skierować nos przy pocałunku. Jacek Karaś, którego czytelnicy mieli okazję poznać w książce " Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek ", kończy gimnazjum i w ostatniej klasie dostrzega niezwykły urok swojej klasowej koleżanki, Julki Maj. Zdobywając się na straceńczą odwagę pyta Julkę, czy zechciałaby być jego dziewczyną. Później, wbrew temu, co myślał Jacek, bywa trudniej - nagle trzeba myśleć o wielu sprawach, nad którymi nigdy nie było powodu się zastanawiać, funkcjonować w inny niż dotychczas sposób. Cenię sobie ostatnie rozdziały powieści. Nie powiem nic więcej - czytaj