Agnieszka Tyszka. Zosia z ulicy Kociej na zimę.


Wydane przez
Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Z radością powitałam kolejny tom przygód Zosi. Z tym większą, że umiem sobie wyobrazić, jak cieszyć się będzie Helena, wielbicielka książek Agnieszki Tyszki.

Zimowe przygody Zosi związane są z przygotowaniami do Świąt Bożego Narodzenia, ze zmianami pogodowymi i wszystkim tym, co przynosi nam zaśnieżona pora roku.

Zaczyna się od wyboru choinki, a że Mania i Zosia są dziewczynkami bardzo empatycznymim, przywożą do domu najbrzydszą i przez nikogo niechcianą choinkę, natychmiast nazwaną przez nie Buką. Później jest równie atrakcyjnie - babcia Zelmer przywozi pierogi, babcia Zula Polikarpa w wiaderku, a przy wigilijnym stole ma wraz z rodziną zasiąść ojciec mamy dziewczynek od wielu lat mieszkający poza Polską.

W gwarze rodziny i szaleństwie porządkowo-kuchennym niektórych ponoszą nerwy, niektórzy zapominają, że ma to być szczęśliwy i spokojny dzień, ale w końcu tradycji staje się zadość i zgromadzeni w domu Zosi, wysłuchując fragmentu Pisma Świętego, zaczynają wigilijną kolację, a zwierzęta przemawiają ludzkim głosem.

P.S. Nie wiem, czy Agnieszka Tyszka od początku miała taki zamysł, czy wyszło to niejako przy okazji, ale Mania, młodsza siostra Zosi, z tomu na tom coraz wyraźniej staje się bohaterką pierwszoplanową. Czyżby miał powstać cykl książek o Mani? :-)

P.S.2. Fragment książki znajdziecie tutaj:  http://www.zosiazulicykociej.nk.com.pl/

Brak komentarzy:

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger