W grudniu, wczesnym wieczorem...

Tuż obok łóżka rozlega się chrapanie Sary. Na kołdrze zawinięta w kłębek śpi Nusia. Tuż obok, w koszyku, Gusia, na drapaku Wojtuś. A Sisi... Sisi w łazience, na koszu na pranie, blisko kaloryfera. W przedpokoju świąteczne lampki, w tle radio jazzowe z Nowego Orleanu, a pod ręką dobra herbata. Prawda, że sielanka?

Piotruś pojechał do nowego domu w minioną niedzielę. Zamieszkał z kilkumiesięczną koteczką, chętną do zabaw i szaleństw. Ponoć już się dogadują.U nas spokojnie. Sisi przez chwilę męczyły dolegliwości żołądkowe, ale już jest wszystko dobrze. Ostatnie dwa tygodnie spędziłam poza pracą, więc miałam nieco więcej czasu i dla siebie, i przede wszystkim dla zwierzaków. Więcej spacerów i to spacerów w blasku dnia, więcej czasu na myzianie, ale też obcinanie pazurków, czyszczenie uszu i czesanie. 

Lubię te wieczorne posapywanie zwierzyńca, moment, w którym wiem, że jest dobrze, zdrowo i bezpiecznie. Grudzień, jak chyba żaden inny miesiąc w roku, sprzyja tęsknotom za takim stanem. Zbliżające się Boże Narodzenia skłania ku refleksji i myśleniu o tych, których już z nami nie ma. Ale o nich kiedy indziej, jeszcze nie dziś... Dziś cieszmy się byciem ze sobą w takim gronie w jakim jesteśmy. I myślmy o tym, jak uczynić świąteczne dni specjalnymi także dla zwierzyńca.

4 komentarze:

Joanna pisze...

uwielbiam zimę bo moje kocieta mają kwarantannę od wychodzenia na dwór aż do ciepłej wiosny...
i śpią wtedy razem ze mną... całe 5 sztuk... hihi
pozdrawiam

efka i koty pisze...

Ja też uwielbiam takie wieczory. Siedzimy spokojnie na kanapie, koty porozkładane z nami albo w ulubionych legowiskach. Spokój, błogość i mruczenie :-)

Mechatek pisze...

Bo w takich wieczorach czuć naprawdę, co to jest Dom. Chchchrrr!

Alison pisze...

Kocham spedzać wieczory a tym bardzidj poranki dokladnie tak jak opisałas ...:-)
Tak mam zamiar spędzić święta :-)

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger