Dziecięce na Gwiazdkę

Dobranocki na Gwiazdkę


Piękne, mądre, zilustrowane tak, że marzy mi się z tych ilustracji, wystawa, torba, pocztówki. Dobranocki o śnie myszki Florentyny, o starszej pani latającej na smoczym grzbiecie, o uleganiu źle pojmowanej tradycji prowadzącej do przemęczenia wszystkich wokół, o Mikołaju, który nie dostawał listów od dzieci i jeszcze o... Dość - nie będę zdradzała wszystkiego. 

Zerknijcie do książki na stronie ilustratorki, Ewy Bieniak-Haremskiej, klikając w poniższy obrazek:


Warto poczytać, bardzo warto:)

Emilia Kiereś. Złota Gwiazdka.Opowieść Emilii Kiereś to klasyczna historia o tęsknocie za rodzinnymi świętami, śpiewaniem kolęd w otoczeniu bliskich, choince rozświetlającej mroki zimowego wieczoru i te, skryte głęboko w sercach. 

Złota Gwiazdka to również opowieść o przekraczaniu własnego egoizmu, o dostrzeganiu potrzeb drugiej osoby, o zauważaniu miłości, zmęczenia, troski i tego wszystkiego, co staje się udziałem każdego z nas, a co czasami tak trudno zauważyć u innych.

Spokojne, wyciszone, dające do myślenia - to słowa, którymi bez wahania określiłabym najnowszą powieść Emilii Kiereś. Chętnie sięgnę po wcześniejsze.

3 komentarze:

Marika pisze...

Złota Gwiazdka to bardzo mądra książka, piękna bożonarodzeniowa opowieść dla całej rodziny. Stwierdzam że nie tylko dziecko może z niej wynieść sporo odnośnie świąt.

Marika pisze...

Zgodzę się z koleżanką powyżej że wiedzy w tej książce jest sporo. Zastanawia mnie czemu takie książki nie są lekturami zamiast tych wyeksploatowanych powieści.

Monika Badowska pisze...

Joanno, Mariko,
cieszę się, że i Wam "Złota Gwiazdka" się spodobała.

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger