Niedzielnik nr 37


Dni uciekają szybko, a wczesnym rankiem czuć już zbliżającą się jesień. Już cieszę się na myśl o szeleszczących, różnokolorowych liściach i kasztanach. 

*   *   *

Półki z książkami o zwierzętach wzbogaciły się ostatnio o Gerarda Durella i kilka innych książek. Wobec ogarniającego nas coraz większego zainteresowania literaturą o zwierzętach szukamy różnych, dotychczas nam nieznanych publikacji, filmów. Gdybyście znali coś, co warto przeczytać - proszę o informacje:-)


*   *   *

Skoro już o filmach mowa... Oglądaliście już "Hotel Marigold"?Doskonali aktorzy, specyficzny temat i czas mija nie wiedzieć kiedy. Tym, którzy lubią przeczytać książkę, a później obejrzeć film polecam "Nie taki wilk straszny" Farleya Mowata oraz ekranizację zatytułowaną "Never cry wolf".*   *   *

8 września o 12:00 w Spodku będziemy wręczali Złote Zakładki nagrodzonym przez nas Autorów. Mam nadzieję, że stawicie się licznie i będziemy mogli porozmawiać o książkach, blogowaniu i tym wszystkim, o czym rozmawiamy na formach, w komentarzach.

*   *   *

Mam wyrzuty sumienia. Przyznaję się do nich pod wpływem dzisiejszej notatki Kasi. Moje wyrzuty dotyczą odpowiadania na Wasze komentarze. Większość komentarzy pojawia się w dzień, kiedy jestem w pracy. Nie odpisuję na nie, bo wiadomo - jestem w pracy. Kiedy zaś wracam do domu, to nie zawsze po 8 godzinach pracy przy komputerze mam ochotę siadać przed ekranem. Czasami komentarze pojawiają się wieczorem, a ja widzę je dopiero rano, gdy przed ósmą otwieram pocztę. I tu koło się zamyka... Przepraszam jeśli czasami czekacie na moją odpowiedź zbyt długo. Staram się odpowiadać na każdy Waszych komentarzy i odpowiadam, nawet jeśli po kilku dniach. Wybaczycie?:-)

*   *   *

Na koniec - wielka prośba. Szukamy domu dla Petunii i Ptysia. Tam, gdzie są teraz, mogą być tylko do końca sierpnia. Może Wy lub ktoś z Waszych znajomych chciałby adoptować Petunię, Ptysia lub obydwoje razem?

4 komentarze:

Agata P pisze...

Kolekcja o zwierzątkach imponująca :) "Hotel Marigold" oglądałam, bardzo ciepły, podobał mi się, zresztą uwielbiam Maggie Smith i nie mogło byc inaczej.

Pozdrawiam

Monika Badowska pisze...

Agato, część z nich wędruje po ludziach:-)A ja mam fioła i pilnuję tych książek jak kotów:-)

kasia.eire pisze...

już ci pisałam u mnie, ale jeszcze i tu wspomnę, że nie w tym rzecz, że po kilku dniach, bo każdy ma swoje życie i zajęcia i nie musi nocować przy kompie, ale żeby kiedyś tam koniec końców jakiś znak sygnał zobaczyć, że czytałaś i co myślisz o tym. A swoją drogą szkoda, że nie ma takiego znaczka jakiegoś, który by oznaczał, ze komentarz jest do posta i komentujący nie wymaga/oczekuje odpowiedzi (jak z tymi - wpisuję na listę itp)

Marcin Pałasz pisze...

"Hotel Marigold" obejrzałem 3 dni temu i ujął mnie ciepłem, nastrojem... Kocham takie filmy, książki zresztą też. A dla kociaków dom znajdziemy! :)

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger