Ewa Nowak. Bransoletka.


Wydane przez
Wydawnictwo Literackie

Weronika żyje z olbrzymim ładunkiem agresji w sobie. Nie znosi swojego brata, ktorego nazywa Bazyliszkiem, ojca, który wciąż jej dokucza, czuje, że jest obojętna matce. W szkole nie ma przyjaciół, a jedyny chłopak, który jej się spodobał oszukał ją.

Przypadkowo Werka trafia na wyjazdowe warsztaty teatralne. Początkowo zżyma się na propozycje Salomei, trzyma sie a uboczu całej grupy, ale z czasem zaczyna coraz mocniej obserwując koleżanki i kolegów angażować się z zadania, dla jakich tu wszyscy przyjechali.

Weronika zaczyna dostrzegać, jak bardzo gra może odmiennić życie. Jak człowiek, który poprzez maskę aktora spogląda na rzeczy, w które wcześniej był emocjonalnie uwikłany, zyskuje nową perspektywę. Uczy się, że role życiowe w jakim obsadzamy ludzi nam towarzyszących można zmienić, że trzeba do tego jedynie nieco wysiłku z naszej strony. Doświadcza także, jak wiele, jej samej, daje przyjmowanie różnych ról, jak bardzo - w zależności od tego, kogo aktualnie gra - zmiania się jej funkcjonowanie i patrzenie na świat.

Mądra, pouczająca powieść pokazująca każdego z nas z wieloma obliczami. Wystarczy przecież założyć maskę, by stać się kimś innym, bo dodać sobie pewności siebie, której brakuje nam na co dzień, by nauczyć się uważniej słuchać, by... Dopowiedzcie sobie, co możemy zyskać tym, ze raz na jakiś czas spojrzymy na siebie i to, co nas otacza z innej strony. Zamierzam próbować...

4 komentarze:

Unknown pisze...

Brzmi naprawdę zachęcająco, dodaję do swojej czytelniczej listy ;)

Unknown pisze...

Tej książki nie znam, choć tak zwaną serię "miętową" przeczytałam chyba całą. Brzmi ciekawie.

Paulina K. pisze...

Mnie wprost zachwyciła;)

hhhh pisze...

Czy na pewno zakładanie maski jest dobre? Słyszałam już o tej książce, ale nie jestem pewna, czy chcę po nią sięgać.

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger