Ola Woldańska-Płocińska. Prosiaczek i Zjednoczone Królestwo.


Towarzyszę Prosiaczkowi już 7 rok; obchodził wówczas pierwsze urodziny. Później kolejne i kolejne, po drodze dzielił się swoją fascynacją pojazdami, a teraz - odpowiadając na zaproszenie kuzyna - wyrusza do Wielkiej Brytanii (nieco się martwiąc jej wielkością).

I tak oto - liniami Chrum Chrum Airlines - Prosiaczek zmierza na spotkanie z nieznaną dotychczas rodziną i przygodą. Także z językiem angielskim.


Język polski przeplata się tu z językiem Zjednoczonego Królestwa, a wszystko to, co nowe i widziane na nowo nabiera znaczenia wyjątkowo edukacyjnego. Wizyta Prosiaczka  trwała tydzień i w każdym dniu poznawał charakterystyczne dla odwiedzanego miejsca zwyczaje, miejsca, nazwy, czy prawa. Uczył się także liczyć po angielsku, a za elementy policzalne służyło mu 20 kotów siostry Milorda :)

Jak zawsze, w Czerwonym Koniku, za treścią idzie idealnie dopasowana strona graficzna i wizualna. Twarde kartki i duży format zapewniają trwałość i wygodę korzystania z tej oryginalnej, dwujęzycznej opowieści.

Polecam:)

P.S. Rok się kończy, może na 2018 warto zaopatrzyć się/kogoś w NIEkalendarz?

Brak komentarzy:

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger