50 lat z Reksiem


Książki, które trafiły do moich rąk mają na sobie oznaczenie 50 lat z Reksiem. Przyznaję - robi to na mnie wrażenie. Przecież wciąż pamiętam - i mam nadzieję, że nie tylko ja, bo Wy też - emocje jakie towarzyszyły mi podczas oglądania charakterystycznej dobranocki.

W książeczka jest zachowana narracja znana z filmów. Jest ciekawski i przyjazny światu Reksio, jego podwórkowi przyjaciele i inne zwierzęta, które - choć może nie zawsze żyjąc w zgodzie - pod wpływem Reksia zaprzyjaźniają się i zaczynają w sobie dostrzegać pozytywne strony.

Odkrywanie na nowo Reksia, i to Reksia w zapisie z ilustracjami, może być interesującą przygodą. Jeśli towarzyszyć Wam będą te same ciepłe uczucia jakie żywiliście do filmowego psiaka, to bez problemu zaszczepicie miłość do Reksia swoim i zaprzyjaźnionym dzieciom.


  


3 komentarze:

Natalia Katarzyna pisze...

Byłam w tym miesiącu z Muzeum Dobranocek z moimi szkolnymi dziećmi i wdziałam tam te książeczki, w które być może się zaopatrzę, bo mnie bardzo kuszą. Swoją drogą te dobranocki do tej pory mi towarzyszą, bo czasem puszczam je dzieciom jako wyciszający przerywnik, kiedy jesteśmy wyrobieni z materiałem ;).

Książki do poduszki pisze...

Uwielbiałam Reksia jako dziecko. z sentymentu chętnie sięgnęłabym po te książeczki :)

Monika Badowska pisze...

Książki do poduszki,
mną też kierował sentyment:)

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger