Przejdź do głównej zawartości

Coś jakby podsumowanie


Myśląc o minionym już roku obejrzałam dokładnie blogowpisy i wybrałam te spośród przeczytanych książek, które szczególnie chcę docenić. Oto one:

Styczeń
 

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj
Czerwiec
Lipiec

Sierpień
---
Wrzesień
---
Październik

Listopad

Grudzień

Są, co ze wstydem przyznaję, i takie książki, które przeczytałam w 2012 roku, a o których z różnych powodów nie napisałam (ale napiszę - obiecuję).

Miniony rok nie był najlepszym mimo wielu udanych dni i zdarzeń. Mam nadzieję, że ten, który się zaczął będzie znacznie lepszy dla nas wszystkich.

Komentarze

hhhh pisze…
Intryguje mnie Stulatek i obie pozycje o zwierzętach, z racji mojego zainteresowania kynologią. :) Co prawda podchodzę do takich książek dość krytycznie, bo często są w nich błędy (spotkałam się z podpisaniem spaniela bostońskiego jako cocker spaniela), ale chętnie spróbuję. :)
Monika Badowska pisze…
O zwierzętach są trzy, ale zakładam, że zainteresowały Cie te z psami na okładkach. Grandin i Bradshaw są cenionymi naukowcami i mam do nich zaufanie.
Podzielisz się opinią po lekturze? Pozdrawiam:-)
Joanna pisze…
Wygląda na to, że mam dużo do nadrobienia ;)
Artsajke pisze…
Fajny spis, taki Twój prywatny ranking ;-). A ja żadnej z tych książek nie przeczytałam... Ale kilka mam na liście ;-).
Pozdrawiam.
Monika Badowska pisze…
Pewnie każdy ma inny ranking i nie sposób przeczytać wszystkiego:-)

Popularne posty z tego bloga

Konkurs na Blog Roku

Wczoraj ów konkurs wkroczył w kolejny etap. Za nami czas zgłaszania blogów, przed nami czas głosowania na te, co zgłoszone, a po południu 22 stycznia najpopularniejsze blogi oceniać będzie Kapituła Konkursu. Aby zagłosować na bloga, którego właśnie czytacie należy wysłać sms-a o treści E00071 (e, trzy zera, siedem, jeden) na nr 7144. Taki sms kosztuje 1,22 zł. Szczegóły konkursu: http://www.blogroku.pl/

Spacer po Sudetach, czyli kilka słów podsumowania.

Wyruszyłam ze Świeradowa Zdroju i z każdym krokiem oddalającym mnie od centrum i hałasu dobiegającego z okolicznych budów czułam się coraz lepiej. Cisza i pustka to zdecydowanie przestrzeń mi sprzyjająca. Oczy mi ciągnęło do błyszczących kamieni pod nogami, a całą sobą dostrajalam się do otaczającego mnie lasu. Im głębiej w Izery, tym więcej rowerzystów, ale urok Hali Izerskiej i obserwacja ludzi zajadających się popisowym daniem Chatki Górzystów nastrajały mnie bardzo pozytywnie. Gdy przy Stacji Turystycznej Orle okazało się, że będę spała w starym drewnianym domu, sama w wieloosobowym pokoju, uśmiechnęłam się szeroko. Obejrzałam wystawę, zjadłam niezbyt ciepłą acz smaczną zupę i zakończyłam długi dzień. Dzień kolejny okazał się być jeszcze dłuższy. W Jakuszycach o moje dobre nastawienie zadbała kawa w hotelowej restauracji i piękna droga przez las tuż za Jakuszycami. Karkonoski Park Narodowy rozpoczął się kaskada wodną, przy której można przycupnąć, by kupić bilet. Chwilę

Paweł Beręsewicz. Kiedy chodziłem z Julką Maj.

Wydane przez Wydawnictwo Literatura Książka Pawła Beręsewicza wprawiła mnie w dobry nastrój. Opisując pierwsze drżenia serca, pierwsze zakochanie z punktu widzenia piętnastoletniego Jacka Karasia Autor dokonuje wyłomu - bodaj pierwszy raz mam szansę przeczytać, jak reaguje nastolatek szykując się na randkę, co i czy w ogóle mówi rodzicom o swojej dziewczynie i czy tylko dziewczyny martwią się o to, w którą stronę skierować nos przy pocałunku. Jacek Karaś, którego czytelnicy mieli okazję poznać w książce " Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek ", kończy gimnazjum i w ostatniej klasie dostrzega niezwykły urok swojej klasowej koleżanki, Julki Maj. Zdobywając się na straceńczą odwagę pyta Julkę, czy zechciałaby być jego dziewczyną. Później, wbrew temu, co myślał Jacek, bywa trudniej - nagle trzeba myśleć o wielu sprawach, nad którymi nigdy nie było powodu się zastanawiać, funkcjonować w inny niż dotychczas sposób. Cenię sobie ostatnie rozdziały powieści. Nie powiem nic więcej - czytaj