Cienista dolina


Podążając za falą informacji o "Hobbicie" pomyślałam, że warto byłoby obejrzeć film o jego twórcy. Nie znalazłam nic o Tolkienie, wybór zatem padł na postać C.S. Lewisa, który był przyjacielem Tolkiena.

"Cienista dolina" pokazuje kilka lat z życia Lewisa w Oxfordzie. Profesor piszący historię Narnii zaczyna prowadzić korespondencję z Amerykanką, Joy Greshman. Kobieta przyjeżdża do Anglii wiedziona chęcią spotkania z Lewisem. Korespondencja kwitnie, Joy rozwodzi się z mężem i wraz z synem zamieszkuje w Londynie. Przyjaźń między pisarzem i kobietą rozwija się, a jej efektem jest ślub - po to, by Joy mogła bez przeszkód mieszkać w Anglii. Gdy jednak kobieta zaczyna chorować, obydwoje uświadamiają sobie moc wzajemnych więzi.

Piękny, wzruszający film. I choć chyba wolałabym obejrzeć więcej Lewisa - pisarza niż Lewisa - mężczyznę, jestem zadowolona z kolejnego, dobrego, filmu jaki zobaczyłam.

5 komentarzy:

rzeczoksiazkach.pl pisze...

Idealny film na weekend, zapisuję sobie tytuł :-)

anka pisze...

Bardzo lubię ten film:)

jagnieszka pisze...

jeden z moich ulubionych,polecam również:)

natanna pisze...

Bardzo chętnie bym obejrzała, choćby ze względu na sir Hopkinsa.)

Czytelnik pisze...

Oglądałem "Cienistą dolinę" ze dwa lata temu i mi też bardzo się podobała. To bardzo ludzki film. I chyba masz rację, chciałoby się zobaczyć nieco więcej pisarza :) Ale może to po prostu zboczenie nieuleczalnych miłośników literatury ;)

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger