BibliaWydane przez
Wydawnictwo M
www.bibliam.pl

Książka, którą miałam w największej liczbie wydań, to oczywiście Biblia. Najnowsze wydanie, które mam, to Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu – jest to wydanie z okazji Roku Wiary 2012/2013; edycja limitowana.

Tom jest piękny. Piękna jest okładka. Dobra jest czcionka i tekst dobrze jest rozmieszczony. Ilustracje są śliczne. Wszystko to możecie zobaczyć na fotkach.


Nie jest to wydanie naukowe, ale poszczególne księgi poprzedzone są wstępem, a na końcu każdej księgi są krótkie komentarze. Tom liczy sobie ponad 1400 stron.


To jest „Księga”. Prawdziwa „Księga”. Duża. Ciężka. Pięknie oprawiona. To jest „Księga”, której, tak sobie wyobrażam, można używać podczas obrzędów liturgicznych.


Nie piszę o zawartości „Księgi”, ani nie porywam się jakąkolwiek recenzję, bo treść „Księgi” jest powszechnie znana, a ja mam na tyle oleju w głowie, żeby nie porywać się na recenzowanie tego, co napisali autorzy natchnieni.

Jest to najładniejsze wydanie Biblii, jakie mam. I w Wigilię, zanim zasiądziemy do wieczerzy, stosowny fragment Ewangelii odczytamy właśnie z tego egzemplarza.

10 komentarzy:

Unknown pisze...

Piękny tom. Mam podobne wydanie, tyle tylko, że z kolorowymi ilustracjami. Wielka, piękna Biblia stoi u mnie na półce i używana jest od święta, a na na co dzień używam małego wydania z Pallotinum :-)

Pozdrawiam i zapraszam:

im-bookworm.blogspot.com

matysiak.an pisze...

Wydanie faktycznie przepiękne. Ja jednak pozostaje wierna Biblii Poznańskiej - od wielu już lat :)

Pozdrawiam serdecznie :)

http://annamatysiak.blogspot.com/

Anna M.

Monika Badowska pisze...

Claire, Anno,
ta Biblia jest majestatyczna, ale zarazem swojska. Na razie najwięcej notatek, podkreśleń i różnych takich mam w towarzyszącej mi od wielu lat Tysiąclatce.
P.S. Chyba nie mam Waszych blogów w zakładce "czytuję". Pozwalam sobie je dodać. Pozdrawiam:-)

Unknown pisze...

Też jestem szczęśliwą posiadaczką tej Biblii - piękna.

Beata Woźniak pisze...

Cudna:)

natanna pisze...

Kupiliśmy córce na 25 urodziny.)

Monika Badowska pisze...

Melania,
:-)

Montgomerry,
cudna:-)

Natanna,
piękny prezent:-)

Anonimowy pisze...

Zacheciłaś mnie) natychmiast po przeczytaniu kliknęłam i zamówiłam Biblię na prezent. DZisiaj przybyła) jestem w szoku, jest tak piękna ze chyba muszę ją też mieć) Ciekawa jestem porównań z moją Tysiąclatką na której od lat wyrastam...))
Dziekuję))
Pozdrawiam serdecznie)

Monika Badowska pisze...

Niebieska,
:-D

xrajka pisze...

Piękne wydanie, ja mam takie jedno fajne z fotografiami z rejonów gdzie miejsce mają dzieje Biblii, ale ona nie jest od A do Z, tylko wybiórczo.

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger