Mariola Jarocka. Cała Polska w legendzie.


Wydane przez
Wydawnictwo Martel

Ta książka trafiła w moje ręce w idealnym czasie! Wakacje powoli dobiegają końca, ale przecież zostały jeszcze dwa tygodnie sierpnia na wędrówki po Polsce i cała jesień oraz zima na planowanie przyszłorocznych podróży. 

"Cała Polska w legendzie" to pięknie wydany (ilustracje autorstwa Anny Sędziwy) zbiór ponad dwudziestu legend z różnych stron Polski. Każde z opisywanych miejsc zaznaczono na mapie - poza lekcją historii, dzieci dostają przy okazji lekcję geografii. Czy wiecie, że warszawski Plac Trzech Krzyży nazywał się kiedyś Placem Dwóch Złotych Krzyży? Czy wiecie jak długo jedna kropla wody płynie ze źródła Wisły do jej ujścia do Bałtyku? Czy wiecie dlaczego Sandomierzanie tak lubią imię Halina? Każda karta tej książki to coraz to nowe ciekawostki i informacje. 

Obiecuję Wam, że będziecie zainteresowani lekturą co najmniej tak samo jak Wasze dzieci. Wpisuję "Całą Polskę w legendzie" na listę książkowych prezentów dla małych solenizantów - wszak nie ma lepszego prezentu, niż dobra książka!

Izabela, mama Heleny


Brak komentarzy:

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger