Barbara Kosmowski. Pozłacana rybka.


Wydane przez
Wydawnictwo Stentor
w dziale Kora

Trudne tematy zdają się być, czymś z czym autorzy wydawani przez Stentor doskonale sobie radzą. Tym razem, w książce Kosmowskiej, stykamy się ze chorobą i śmiercią dziecka.

Rodzice Alicji rozstają się, tata ponownie się żeni, a nowa żona rodzi mu dziecko. Przyrodni brat Alicji szybko staje się jej ulubieńcem, choć dziewczyna wciąż nie może polubić jego mamy. Wszystko zaczyna się zmieniać, gdy Fryderyk zaczyna chorować i długie dni spędza na oddziale dziecięcego szpitala zamiast w domu.

Barbara Kosmowska pisząc o dziewczynie, która ze szczęśliwej jedynaczki staje się, przy wielkiej niechęci starszą siostrą i która po pewnym czasie oddałaby wszystko, by nie być już nigdy jedynym dzieckiem swojego ojca, odsłania przed czytelnikami emocje, nie tylko nastolatki, ale również osób z jej otoczenia.

Mocna, warta przeczytania książka.

2 komentarze:

Aleksandra pisze...

Przepraszam, że zostawiam Ci linki do innych blogów ale może ten Cię zainteresuje ze względu na to, że prowadzić go bardzo 'inteligentna' osoba, która za priorytet obrała sobie obrażanie blogowych nauczycieli i nawet kilkukrotnie padł Twój nick.

http://lekturyambitnejwiejskiejnauczycielki.blogspot.com/

Monika Badowska pisze...

Aleksandro,
wiem.

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger