Blaski i cienie, tylko nie wiadomo co jest czym...

W niedzielę, podczas jedzenia, Gusia zaczęła nagle warczeć. Wystraszyłam się, że jedzenie utkwiło jej w gardle lub między zębami i próbowałam zajrzeć w kocią paszczę. Nie było łatwo. Mnie trząsały się ręce, kot chciał mnie zjeść z powodu tego, że naruszam jego cielesną nietykalność. Uspokoiła się, a mnie nic nie udało się zobaczyć.

Dwa dni było dobrze, pomyślałam zatem, że faktycznie kawałek jedzenia utknął i ją irytował, ale już się rozpuścił i Gusia jest zdrowa, tylko wciąż obrażona. Niestety - wczoraj okazało się, że jednak coś jej jest. Udało mi się zajrzeć w kocie zęby i mam niedobre podejrzenia. Musimy skonsultować to z Doktorem.

Wczoraj wieczorem nastawiliśmy się na oglądanie filmu. Z. przygotował mi kawę, opatuliłam się w koc i czekaliśmy na rozpoczęcie emisji. Chwilę przed tym jak usiadłam Z. wyprowadził na śnieg Nusię i Wojtka. Po chwili wrócili i Wojtek najwyraźniej doszedł do wniosku, że jeśli będzie szybko biegał to szybciej wyschnął mu łapki. 

Biegał bardzo, bardzo szybko i wydawało się, że jest wszędzie w tym samym czasie. W pewnej chwili postanowił skoczyć z bocianiego gniazda na oparcie wersalki. Skoczył, ale po drodze zaczepił ogonem o filiżankę z kawą maczając w kawie ogonek. Udało mi się tym jednym skokiem zalać mnie, koc, kapę no i rzecz jasna - pozbawić mnie połowy napoju w filiżance. Usiadł później nieco oburzony i zlizywał kawę z mlekiem z ogona. Mnie pozostało nastawienie prania.


10 komentarzy:

Joanna Ch. pisze...

A ja myślę, że Wojtek zrobił to specjalnie, żeby napić się choć troszkę kawy ;) Pewnie jest takim samym kawoszem jak moja Grzanka ;)

zakurzona pisze...

Martwię się Gusią. Oby to była jakaś drobnostka.
Uściski dla stada :)

ewung pisze...

Czekam na wieści o Gusi trzymając mocno kciuki! Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.

Retro Koty i Pies pisze...

No to miałaś niezłe zamieszanie :)

kociokwik pisze...

O tym nie pomyślałam, a jest możliwe:-)

kociokwik pisze...

Będziemy u doktora, dam znać.

kociokwik pisze...

Dzięki; też mam taka nadzieję.

kociokwik pisze...

Oj, tak;-)

amyszka pisze...

Tak to jest z footrami ...
Jak już myślisz że można odzipnąć to zaraz coś spsocą i znowu pełne ręce roboty ;)

Za Gusię kciuki trzymam !

kociokwik pisze...

Dzięki:-)

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger