Renata Piątkowska. Zbój. Opowiadania o koniach i konikach.


Wydane przez
Wydawnictwo Literatura

O tym, że cenię bardzo Renatę Piątkowską pisałam już kilkukrotnie. Cieszę się, że dziś mam okazję kolejny raz wyrazić swoje uznanie.

Dziesięć opowiadań o koniach to doskonały prezent dla tych wszystkich dzieci, które lubują się w zapachu stajni i na widok koni uśmiechają się najradośniej jak mogą.

Konie w tekstach Renaty Piątkowskiej są mądre, czują, zawierają przyjaźnie, porozumiewają się bez słów z ludźmi, dla których są ważne. Dzięki koniom dzieci uczą się obowiązkowości, a dorosłym zdarza się uchronić od niezbyt szczęśliwej przyszłości. Konie, koniki... Pracujące na polach, w wojsku, kopalniach, w miastach, zaprzęgnięte do dorożek, w zawodach hippicznych - z człowiekiem i w służbie człowiekowi. W zbiorze "Zbój" są jak żywe i budzą pozytywne emocje.

Polubiłam czworonożnych bohaterów opowiadań Renaty Piątkowskiej. Mimo, że nie miałam nigdy okazji by zaprzyjaźnić się z końmi, doceniam kunszt w jaki Autorka opisała zwierzęta, jak udanie poprowadziła ich historie podkreślając wielką rolę szacunku jaki człowiek powinien okazywać koniom.

3 komentarze:

Paideia pisze...

Ja też bardzo lubię tę pisarkę i chętnie sięgałam po jej książki, zwłaszcza gdy pracowałam w przedszkolu. Dzieci uwielbiały historie Tomka z "Opowiadań dla przedszkolaków" i "Opowiadań z piaskownicy".

Renata Piątkowska w tym roku 2 kwietnia będzie obchodzić 55 urodziny, a tym samym została przeze mnie zaliczona do grona kwietniowych Jubilatów w zabawie "Jubileuszowe Lektury". Zapraszam już dziś do korzystania z okazji i opublikowania w kwietniu na stronie http://jubileuszowelektury.blogspot.com/ opinii, recenzji lub krótkiego fragmentu książki tej autorki :)

Pozdrawiam!

Monika Badowska pisze...

A ja odkryłam Renatę Piątkowską ze dwa lata temu i nadziwić się nie mogę, że dopiero teraz.

Dziękuję za zaproszenie, postaram się zapamiętać:-)

Invisible pisze...

Słyszałam gdzieś o tej książce, być może zakupię.
A miłośników literatury jeździeckiej na pewno zainteresuje mój niedawno założony blog: http://konie-filmy-ksiazki.blogspot.com/
Zapraszam :>
Pozdrawiam!

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger