Marcin Mortka. Podróże Tappiego po Szumiących Morzach.


Wydane przez
Wydawnictwo Zielona Sowa

Postać wikinga Tappiego zainteresowała mnie już czas jakiś temu, ale dopiero teraz miałam okazję poczytać o jego przygodach. A uwierzcie - jest o czym czytać:-)

Tappiego cechuje wielka dobroć i życzliwość do świata. Oczywiście zdarza mu się rozzłościć, ale tylko w uzasadnionych przypadkach i na osoby, które sobą reprezentują wszystko co złe. Wyruszając w morską podróż Tappi zabiera przyjaciół i zaczyna zmagać się, niczym Odyseusz, z najróżniejszymi przeciwnościami. A to smok, a to zły czarodziej, a to inne dokuczliwe stwory czyhające na dobroduszność wikinga. Na szczęście wsparcie przyjaciół i ich spryt pokazują, że w kupie siła oraz, że dobro zawsze zwycięża. 

"Podróże Tappiego po Szumiących Morzach" czytało sie doskonale. Skoro Tappi zaczarował mnie, to i bez trudu podbije dziecięce serca. Czego jemu, a przede wszytskim Marcinowi Mortce, życzę:-)

5 komentarzy:

Unknown pisze...

Znalazłoby się kilka dzieciątek, którym mogłabym sprezentować książkę :) Zapraszam do mnie :)

Bazyl pisze...

Z Tappim poznaliśmy się przy okazji testowania przeze mnie usługi czytania bez limitu oferowanej przez pewien portal ebookowy. Świetna historia. Aż żal, że słowem nie napomknąłem. Jak już przeczytam nowości z biblio, to chyba nawet wydam kasę na abo, żeby poczytać chłopakom drugą część :)

Monika Badowska pisze...

KulturkaMaialis,
jak pewnie u każdego:-) Odwiedzę:-)

Bazylu,
widzisz, a ja pierwszego Tappiego nie znam. Ale sądzę, że i druga część przypadnie do gustu siostrzenicy:-)

Bazyl pisze...

Chłopaki Tappiego polubiły, a Chichotka (czy jest w drugiej części?), to już w ogóle. Mają obiecaną kontynuację jak tylko zawitam do WBP :)

Monika Badowska pisze...

Bazylu,
oczywiście - Chichotek towarzyszy Tappiemu w żegludze, choć bardzo mu się owa czynność nie podoba;-)

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger