Crème de la crème, czyli książki o książkach

Hilimilka z Wrót Wyobraźni zaproponowała nowa wyzwanie literackie. I choć z tymi, które już trwają nie idzie mi rewelacyjnie, to nie mogłam sobie odmówić przyjemności uczestniczenia "W świecie książek".

Zasady (skopiowane z bloga wyzwania) brzmią tak:


"W świecie książek" jest to wyzwanie czytelnicze, którego głównym celem jest przybliżenie jego uczestnikom literatury poświęconej szeroko pojętemu zagadnieniu książki. Mówiąc prościej, będziemy czytać książki o książkach :).

1. W wyzwaniu może wziąć udział każda osoba, która lubi czytać.

2. Aby uczestniczyć w wyzwaniu, należy przesłać na adres himilika@hotmail.com e-maila ze zgłoszeniem.

3. Wyzwanie trwa od 1.06.2011 r. do 1.06.2012 r. W tym czasie każdy z uczestników powinien przeczytać przynajmniej 3 tytuły, których tematyka obraca się wokół książek.

4. Podczas wyzwania zostanie zorganizowanych 11 mini-wyzwań. Nie trzeba w nich uczestniczyć, aby ukończyć wyzwanie główne. Więcej informacji pojawi się w osobnej zakładce.

5. W pierwszej notce opisujemy swoje doświadczenia z literaturą "książkową". Można w niej także zareklamować swojego bloga, czy też dodać listę planowanych tytułów.

6. Na blogu W świecie książek zamieszczamy recenzje, link do recenzji, bądź też swoje przemyślenia (lub link do nich) związane z tematyką mini-wyzwań.

7. Książki o książkach - mogą być to pozycje, które w jakiś sposób nawiązują do tematyki wyzwania, np. książki o bibliotece, o czytelnictwie, o powstawaniu pisma, o poszukiwaniu książek. Każdy tytuł jest odpowiedni, jeśli książka odgrywa w nim znaczną rolę (dotyczy to zwłaszcza literatury pięknej).

8. Każdy uczestnik powinien się przede wszystkim dobrze bawić! :)

Prawda, że nie można się oprzeć? Nie pozostaje mi zatem nic innego, jak tylko zachęcić do udziału w wyzwaniu - zapraszam:-)

6 komentarzy:

Konfacela pisze...

O, jaki fajny blog. Dzięki, Prowincjonalna Nauczycielko, wrzuciłem Cię do RSSów i chętnie będę śledził, co nowego i fajnego polecasz.

Do tego wyzwania przeczytałbym pewnie jeszcze raz "Moją historię czytania" Alberto Manguela, "Ex libris" Anne Fadiman i "The Smithsonian Book of Books" Olmerta, może jeszcze "Tolkien's Gown" Ricka Gekoskiego - może któraś Ci się spodoba.

Agnes pisze...

Heh, ja nawet u siebie na blogu mam zakładkę "książki o książkach" :)

Monika Badowska pisze...

Konfacela,
dziękuję:-) Anne Fadiman znam, reszty jeszcze nie.

Agnes,
idę oglądać:-)

ksiazkowiec pisze...

Jak można sobie odmówić takiej przyjemności!!! Świetnie! To będzie moje pierwsze wyzwanie, ale za to JAKIE! Mam nadzieję, że sobie poradzę (technicznie). Kocham pomysłodawcę, bez względu na płeć:)))

Monika Badowska pisze...

Książkowiec,
no - nie można:-)

Anonimowy pisze...

Jakie fajne wyzwanie. czekam na liste lektur zalecanych albo chociaz przeczytanych w ramach. jestem pewna że niejedno dla siebie moglabym z niej wyskubac :)

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger