Zofia Stanecka. Marianna Oklejak. Basia i biwak.


Wydane przez
Wydawnictwo Egmont

Zbliżają się wakacje, w szkołach wyjeżdża się na zielone szkoły, biwaki i tym podobne atrakcje. Biwaki nie są jednak przypisane tylko wyjazdom szkolnym - jest to również doskonały sposób na rodzinna wycieczkę. Wakacje pod namiotem wymagają pewnej dyscypliny, szczególnie w etapie przygotowań do wyjazdu i pakowania niezbędnych rzeczy. Przyznajcie - kategoria niezbędności stosowana przez dzieci może się diametralnie różnić od tej stosowanej przez dorosłych. 

Basia z rodzicami i braćmi wyruszyli w podróż samochodem zapakowanym po sam dach. Gdy już po różnych perypetiach dotarli na miejsce okazało się, że biwak jest prawdziwą atrakcją. I choć każdy za wyjątkowo ciekawe uznaje coś innego, to wspólny wypoczynek, w specyficznych warunkach, jednoczy i pokazuje członków rodziny w zupełnie innym, niż codziennym, zabieganym, świetle.

Basia jest dziewczynką z krwi i kości, bohaterką, z którą łatwo się utożsamić. I chyba w tym tkwi wielka popularność dziewczynki powołanej do życia na kartach książki przez Zofię Stanecką i Mariannę Oklejak.

Brak komentarzy:

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger