Jacek Cygan. Cyferki.


Wydane przez
Wydawnictwo Czerwony Konik


"Cyferki" to książka skierowana do najmłodszych czytelników. Zabawne wierszyki Jacka Cygana prezentują poszczególne cyferki; od jedynki do dziewięciu. Wesołe z nich towarzystwo, każda ma swój charakter i osobowość. Jedynka jest chudziuteńka jak trzcinka, a piątka to cyferka godna, lecz do niczego nie podobna. No i bardzo ważne zero, które narozrabiało i wywołało małą awanturę.

Ciekawe ilustracje Olgi Wołdańskiej – Połcińskiej i teksty autora odnoszące się do kształtu liter i ich kolejności pomogą dzieciom w nauce liczenia i będą bardzo przydatne przy nauce pisania. 

"Cyferki", to jedna z tych książek, które uczą w sposób przyjemny i zabawny. Dzieci powinny polubić wesołą i różnorodną gromadkę cyferek i mimochodem opanować sztukę liczenia.

3 komentarze:

Książkozaur pisze...

Już gdzieś widziałam recenzję i bardzo mi się ta książeczka spodobała. Jak synek będzie trochę większy to pewnie się zaopatrzymy, chyba że wcześniej utoniemy w książkach :)

Blueberry pisze...

Mi jak na razie się nie przyda ;)
Pozdrawiam

Isadora pisze...

Mnie książka średnio się podobała; wydaje mi się, że na rynku są ciekawsze propozycje z tej tematyki, no i sporo tańsze:)
Pozdrawiam serdecznie!

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger