Mari Jungstedt. Niewidzialny.

Wydane przez
Wydawnictwo Bellona

Przyznam, że Wydawnictwo Bellona kojarzyło mi się dotychczas z książkami stricte historycznymi. Jakież było miłe moje zdziwienie, kiedy po odwiedzeniu strony wydawnictwa znalazłam wiele innych, niż się spodziewałam, publikacji.

Gotlandia to region turystyczny. Tuż przed czasem urlopowym, podczas porannego spaceru z psem, zostaje zamordowana trzydziestopięcioletnia kobieta. W wieczór poprzedzający zbrodnię pokłóciła się ze swoim partnerem i to przede wszystkim na nim skupia się uwaga policji próbującej wyjaśnić brutalne morderstwo. Trzy tygodnie później wszyscy rozumieją, że winnym nie był Per aktualnie przebywający w areszcie - kolejna kobieta ginie, a sposób w jaki morderca dokonuje zbrodni pozwala sądzić, że to ten sprawcą w obydwu przypadkach jest ten sam mężczyzna. Ciężar znalezienia sprawcy spoczywa na  policjantach z Gotlandii - przede wszystkim na Andersie Knutasie i jego współpracownicy Karin Jakobsson.

Akcja powieści osadzona jest w małej społeczności, w urokliwym miejscu . Niby jest już lato, ale turyści dopiero rezerwują miejsca, niby powinno być słońce, ale bywa zimno i nieprzyjemnie. Śledztwo toczy się powoli, pewne tropy, które wydają się stwarzać nadzieję, że posuną dochodzenie do przodu, zostają beztrosko zlekceważone, a całości brakuje "ognia". Mimo tego, co napisałam - powieść czyta się zaskakująco szybko, a poprowadzenie w taki, a nie inny sposób fabuły, wiedzie ku temu, by samemu odkryć tajemnicę i odczuć miłą satysfakcję po tym, gdy do właściwych wniosków dojdą policjanci;)

"Niewidzialny" Mari Jungested to pierwsza z siedmiu powieści. Jeśli potrzebujecie lekkiego kryminału, który pozwoli Wam niezobowiązująco spędzić czas na Gotlandii, sięgnijcie po tę książkę.

Brak komentarzy:

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger