Wojciech Widłak, Paweł Pawlak. Podręczny NIEporadnik. Rękawiczka pięciopalczasta.

Wydane przez
Wydawnictwo Czerwony Konik

Z prawdziwą przyjemnością przeczytałam i obejrzałam kolejny z NIEporadników. Tym razem główną bohaterką doświadczeń Profesora Kurzawki i Adiunkta Kwasa jest pięciopalczasta, znana wszystkim świetnie - a szczególnie u progu zimy - rękawiczka.

Zatem do czego nie służy rękawiczka? Mnie po dzisiejszym spacerze przychodzi na myśl odpowiedź - do przechowywania liści. I do pisania. Nie da się z niej, niestety, napić gorącej herbaty. To moje pomysły. A co zaproponowali nasi ulubieni naukowcy? Zdaniem Kurzawki nie da się obcinać rękawiczka paznokci, chować w niej jeża i nie służy do oprawiania obrazów (to oczywiście nie wszystkie propozycje).

Z książki na książkę jest coraz zabawniej, coraz śmieszniej i podoba mi się coraz mocniej. Znajduję w NIEporadnikach prawdziwą przyjemność - humor na poły absurdalny, na poły ironiczny zapewnia doskonałą rozrywkę, a gimnastyka umysłowa, do której zachęcają doświadczenia Kurzawki i Kwasa, zadba o to byśmy się nigdy nie zestarzeli:)))

P.S. Moje ulubione hasło wpisane jest w poniższą ilustrację:
:-D

4 komentarze:

Aneta pisze...

Oj, smażone niezdrowe ;)

Sara pisze...

trzeba mnieć naprawdę głowę pełną pomysów, aby wymyślić coś takiego:p Jak przeczytałam pięciopalczasta (bo to pierwsze rzuciło mi się w oczy), to myślałam, że chodzi o jakieś zwierzę, albo coś:)

Monika Badowska pisze...

Aneto,
a nazwę akcji doczytałaś?;)

Saro,
zgadzam się - trzeba mieć mnóstwo świetnych pomysłów:)

Klaudyna Maciąg pisze...

Hahah, 'cała Polska' no rzeczywiście :D

Dobre!

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger