Światowy Dzień Książki dla Dzieci


W dniu szczególnie poświęconym książce dla dzieci chciałam przypomnieć, że gospodarzem tego dnia jest w tym roku Estonia, a motto, wymyślone przez znakomitą pisarkę, Aino Pervik, brzmi Książka pamięta. Autorem plakatu jest wybitny grafik Jűri Mildeberg. Polska była gospodarzem ICBD w roku 1977, autorem plakatu był wtedy Jerzy Czerniawski, a autorem przesłania  Wojciech Żukrowski.

Jeśli ktoś jeszcze nie zna strony "Kiedy byłam mała", to serdecznie zachęcam, by zajrzeć i powrócić do magicznych lektury dziecięcych. Tym, którzy do czytania książek dla dzieci, chcą dołączyć opracowania naukowe na temat literatury dziecięcej polecam listę zamieszczoną na stronie IBBY. Odwiedzam rzecz jasna blogi, których Autorki piszą o książkach dziecięcych, strony pism dla dzieci, strony wydawnictw i co chyba najważniejsze zarażam bakcylem czytelnictwa swoją siostrzenicę, Helenkę, której regał prezentuję poniżej.

5 komentarzy:

D pisze...

Ojj musisz być bardzo skuteczną zarazicielką, skoro regał prezentuje się tak jak na zdjęciu :D


Sama w dzieciństwie miałam podobny a moje dzieci to książkami będę chyba faszerować :D
Pozdrawiam :)

Lirael pisze...

Fantastyczny plakat! Bardzo mi się podoba.
Wyobrażam sobie, jakie wspaniałe historie może na jego podstawie stworzyć mały czytelnik.
Uściski dla kolejnej zdeklarowanej miłośniczki literatury, Helenki! Ani się obejrzymy a powstanie nowy literacki blog jej autorstwa. :)

Monika Badowska pisze...

Domi,
:-)

Lirael,
mnie też się bardzo podoba:)Ciekawe, czy gdy Hela nauczy się sprawnie czytać i pisać nadal będzie popularne blogowanie;)))

toska82 pisze...

Prawdziwa biblioteczka dziecięca :) Tylko podziwiać :)
Pozdrawiam

Monika Badowska pisze...

Toska82,
:)

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger