Przejdź do głównej zawartości

Tydzień z... pisarkami

W najbliższych dniach czytać zamierzam książki, które powstały spod piór/na klawiaturach kobiet. Pierwotnie myślałam o książkach pisanych przez Polki, ale stwierdziłam, że na moich półkach stoją warte lektury powieści pochodzące także w innych, niż Polska, krajów. 
Na liście lektur znalazły się:

1. Pałac z lusterkami.
2. Willa.
3. Skaza.
4. Papieżyca Joanna.
5. Szepty.
6. Ostatnia noc jej życia.
7. Zapach rozmarynu.
8. Szczęście smakuje truskawkami.
9. Kradzione róże.
10. Wariacje na temat rodziny Bradshaw.
11. Ukryta kamera.
12. Rok w Poziomce.
13. Anioły stąd odeszły.

Przyznacie - rozmaitość tematyczna, czasowa i rodzajowa jest znaczna. Ależ jaka to będzie przyjemność czytać tak różne powieści:-)

Komentarze

słowoczytane pisze…
Ha! Z tego stosiku czytałam AŻ trzy pozycje :)
Anonimowy pisze…
a ja tęsknie za lekturami które powstały w głowach i sercach facetów ale ten Twój zestaw lektur bardzo , bardzo interesujący , żadnej z nich nie przeczytałam i wszystkie chyba już chcę :)
miłej lektury :)
monotema pisze…
Lektury niektóre znam ze słyszenia, ale nie z ... czytania. Pozdrawiam
Anonimowy pisze…
Ciekawa jestem Twojego zdania o "Kradzionych różach", bo ja nie mogę się zdecydować, co do tej książki. A poza tym, sympatyczny stosik.
Klaudyna Maciąg pisze…
No proszę, bardzo miłe kryterium - nie ma to jak dobra, kobieca proza :)
liritio pisze…
Jak mnie się podobają takie pomysły, tydzień z pisarkami, tydzień ze zwierzętami (chyba coś takiego kiedyś czytałaś, wszystko o kotach... może źle pamiętam), taki temat, inny temat :)

I "Wariacje na temat rodziny Bradshaw", ciekawa jestem opinii. "Ostatnia noc jej życia", to też mnie zainteresowało... Nie czytałam żadnej z tych książek! Chyba dzisiaj w bibliotece trochę się Twoim stosikiem zainspiruję :)
Monika Badowska pisze…
Skarletko,
to jesteś lepsza niż ja;)))

Niebieska,
dziękuję:-)

Monotema,
może po lekturze moich refleksji skusisz się na jakąś:)

Fabulitas,
hm, podsyciłaś moją ciekawość:-)

Futbolowa,
ciekawe skąd się wzięło, nie mówię, że Twoje, ale ogólnie pejoratywne określenie "literatura kobieca", prawda?

Lirito,
dzięki za dobre słowa. Stosik na czytanie o zwierzętach rośnie, więc kto wie - może niedługo będzie znów tydzień z czworonogami;)I, co - pożyczyłaś coś z listy? Zachęcam do włączenia się w "Tydzień z...":-)
viv pisze…
A ja Cię podziwiam nie tylko za planowanie, ale przede wszystkim za realizację. Tyle książek w jeden tydzień!
A koncepcja tematycznych tygodni jest świetna, ale w moim przypadku nieco nierealna. Tematyczny miesiąc - to już ma jakieś szanse realizacji:)
Monika Badowska pisze…
Viv,
cóż, już dziś przewiduję, że ów "tydzień" potrwa dłużej niż 7 dni;))
Kasia Nowak pisze…
Czytałam "Szczęście smakuje truskawkami"! polecam!
liritio pisze…
Czworonogi to miły temat. Albo bardzo smutny, zależnie od tematyki oczywiście.

A ja w końcu nic nie pożyczyłam, chociaż bardzo chciałam - prosty powód: nie było :) Ale w sumie cztery biblioteki zaopatrują moje czytelnicze zapędy, więc w pozostałych na pewno coś upoluję z Twojego stosu :) Albo coś innego, równie kobiecego, jakoś w ostatnich tygodniach od książek pisanych przez panie odeszłam (z wyjątkiem Polakwej przeczytanej rzutem na taśmę).
Monika Badowska pisze…
Lirito,
życzę powodzenia w poszukiwaniach:-)

Popularne posty z tego bloga

Konkurs na Blog Roku

Wczoraj ów konkurs wkroczył w kolejny etap. Za nami czas zgłaszania blogów, przed nami czas głosowania na te, co zgłoszone, a po południu 22 stycznia najpopularniejsze blogi oceniać będzie Kapituła Konkursu. Aby zagłosować na bloga, którego właśnie czytacie należy wysłać sms-a o treści E00071 (e, trzy zera, siedem, jeden) na nr 7144. Taki sms kosztuje 1,22 zł. Szczegóły konkursu: http://www.blogroku.pl/

Spacer po Sudetach, czyli kilka słów podsumowania.

Wyruszyłam ze Świeradowa Zdroju i z każdym krokiem oddalającym mnie od centrum i hałasu dobiegającego z okolicznych budów czułam się coraz lepiej. Cisza i pustka to zdecydowanie przestrzeń mi sprzyjająca. Oczy mi ciągnęło do błyszczących kamieni pod nogami, a całą sobą dostrajalam się do otaczającego mnie lasu. Im głębiej w Izery, tym więcej rowerzystów, ale urok Hali Izerskiej i obserwacja ludzi zajadających się popisowym daniem Chatki Górzystów nastrajały mnie bardzo pozytywnie. Gdy przy Stacji Turystycznej Orle okazało się, że będę spała w starym drewnianym domu, sama w wieloosobowym pokoju, uśmiechnęłam się szeroko. Obejrzałam wystawę, zjadłam niezbyt ciepłą acz smaczną zupę i zakończyłam długi dzień. Dzień kolejny okazał się być jeszcze dłuższy. W Jakuszycach o moje dobre nastawienie zadbała kawa w hotelowej restauracji i piękna droga przez las tuż za Jakuszycami. Karkonoski Park Narodowy rozpoczął się kaskada wodną, przy której można przycupnąć, by kupić bilet. Chwilę

Katarzyna Berenika Miszczuk. Tajemnica Dąbrówki

Katarzyna Berenika Miszczuk, bazując na swoich doświadczeniach z pisaniem o świecie pełnym słowiańskich bóstw, wkracza w literaturę dziecięcą. Wkroczyła właściwie książką "Tajemnica domu w Bielinach", bo ta, prezentowana przeze mnie powieść, opisująca rodzinę Lipowskich jest kontynuacją wspomnianej powyżej. I mamy otóż mamę z czwórką dzieci, która zamieszkuje wspólnie z ciotką zmagającą się z chorobą Alzhaimera w Bielinach. Wsi, o której nawet mieszkańców mówią z lekkim przekąsem - "bo wiadomo jak to u nas". Owo "u nas" oznacza bowiem tajemnicze zjawiska, niemniej tajemnicze postaci i świat nie do końca taki jaki znany jest nam powszechnie. Jest on dzielony z domownikami, biedami, błędnymi ognikami i innymi stworzeniami, o których - z dużym zapałem - czyta w Bestiariuszu ośmioletnia Tosia. Jej mama wpadła na straszny, zdaniem dziewczynki pomysł. Szuka niani, która zajmie się nią (prawie dorosłą nią!) i maleńką Dąbrówką. Tosia robi wszystko, by odstraszyć k