Janet Evanovich. Jak upolować faceta. Po pierwsze dla pieniędzy.


Wydane przez
Wydawnictwo Fabryka Słów

Potrzebowałam czegoś, co czyta się szybko i jednocześnie zanadto nie obciąża umysłu. Postanowiłam sięgnąć po książkę, która wraz z filmem, zrealizowanym na podstawie fabuły powieści, wchodzi przebojem na polski rynek.

Stephanie Plum straciła pracę, wyprzedaje wyposażenie mieszkania, by mieć na chleb, windykator odholowuje jej auto, a jej mama uważa, że jedyne czego brak córce, to mąż. Kiedy młoda kobieta pojawia się w biurze swojego kuzyna, by błagać go o pracę, szantażuje go i udaje jej się otrzymać zlecenie godne doświadczonego łowcy nagród. Stephanie ma złapać i doprowadzić na posterunek policjanta, który oskarżony o zastrzelenie świadka ukrywa się i ucieka przed kolegami po fachu. Stephanie łapie Morellego znanego sobie od dziecka, próbuje nie wpaść w łapu maniakalnego boksera i porusza się po mieści czymś, co budzi postrach najtwardszych miłośników motoryzacji.

O "Jak złapać faceta" powiedzieć można przede wszystkim to, że to lekka, amerykańska powieść. Akcja poprowadzona jest w "filmowy" sposób - często zmieniają się sceny, napięcie budowane jest także w ujęciu scenicznym. Opowieść o młodej kobiecie, która w niczym nie przypomina groźnego (i skutecznego) łowcy nagród pozwala się odprężyć, zapewnia lekturę na czas, w którym ze zmęczenia nie mamy sił na czytanie czegoś bardziej wymagającego.

Książce w Polsce towarzyszy film. Zainteresowanych odsyłam do trailera:

17 komentarzy:

D pisze...

Chodzi za mną ta powieść, być może dlatego, że byłam na filmie w kinie i bardzo przypadł mi do gustu :) Chętnie przeczytam.

Unknown pisze...

Cała seria jest fajna;) taka odprężająca;) i te przygody Stephanie;) nie wiem czego ale dla mi najardziej przypadła do gustu babcia Mazur;) ta to ma czasami pomysły w innych seriach;)
Polecam Ci gorąco przeczytać też resztę;)

zapraszam też do siebie w wolnej chwili;)
mallcziki.blogspot.com

Cathleen Sural pisze...

Ta książka znajduje się bardzo wysoko na mojej liście "must-read". Film z pewnością też obejrzę, głównie ze względu na to, że główną rolę gra jedna z moich ulubionych aktorek :)

rzeczoksiazkach.pl pisze...

Przeczytałam kilka pierwszych stron tej książki w księgarni i stwierdziłam, że to nie dla mnie. Film nawet chciałam zobaczyć, ale trailer mi wystarczy:)

Abigail pisze...

:))... Dobre na wiosenną depresję ;)

Bazyl pisze...

Dobrze, że jest film, bo jest szansa na wznowienie całej serii (ciekawe czy w tym samym tłumaczeniu co amberowska), której poszczególne części, wydane w latach 90tych, były już bez mała białymi krukami. Tylko po co to krowiaste i nie mające nic wspólnego z książką "Jak upolować faceta?". Ohyda i marketing w najgorszym wydaniu. Fuj!!!
PS. I zgadza się - babcia Mazurowa rulez!

Monika Badowska pisze...

:-)

Monika Badowska pisze...

Cóż, nie każda książka jest dla każdego:-)

Monika Badowska pisze...

Dobre:-)

Monika Badowska pisze...

Bazylu,
od Ciebie wiem, że było to już kiedyś wydawane. Poszperałam po katalogu bibliotecznym i znalazłam książki pod takimi tytułami:
Po pierwsze dla pieniędzy.
Po drugie dla forsy.
Po trzecie dla draki.
To cała seria?
P.S. Na 18 egzemplarzy w mojej bibliotece są 4 wydane w Monachium, 5 - w Londynie, 3 - w Nowym Jorku, a 6 - w Warszawie. Nie miałam pojęcia, że to tak popularna autorka.

Monika Badowska pisze...

Miłej lektury:-)

Monika Badowska pisze...

:-)

Bazyl pisze...

Tak, cała seria. Pierwsze cztery wydane przez Amber, następnych kilka - różnie. Z tego co się zorientowałem w tłumaczeniach różnych ludzi. Stąd też moje pytanie o tłumacza w wydaniu FS, bo przy serii fajne by było ujednolicenie :)

Bazyl pisze...

TU cała seria wg strony autorki.

K. pisze...

Evanovich jest OK. W sumie dobrze, że jej książki u nas wznowiono. Natomiast z cyklu "babski kryminał" - ale nie przygłupi - jest seria Sue Grafton. "W jak włamanie", "Z jak zwłoki" itd. Polecam miłośnikom, a szczególnie miłośniczkom kryminałów. Niekoniecznie amerykańskich :)K.

Monika Badowska pisze...

Dla FS tłumaczyła Dominika Repeczko.

Monika Badowska pisze...

Przy chęci na kryminał - poszukam:-)

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger