Małgorzata Kursa. Ekologiczna zemsta.


Wydane przez
Wydawnictwo Prozami

Książki Pani Małgorzaty Kursy dobrze mi robią na samopoczucie. I w zasadzie mogłabym tym zdaniem skończyć, ale nie umiem odmówić sobie przyjemności przedstawienia Wam najnowszej powieści jednej z moich ulubionych pisarek.

Malwina Letycja Pędziwiatr to kobieta w słusznym wieku, która po wielu latach mieszkania na obczyźnie wraca do Polski. Ku swojemu zdumieniu akceptuje (by później polubić) zięcia i bez żadnych zadrażnień mieszka w jednym domu wraz z córką i jej mężem. Zadrażnienia pojawiają się jednak w zupełnie innym aspekcie życia i jest to ściśle związane z dawno niewidzianą przyjaciółką Malwiny, Elizą.

Jak ukarać złodzieja napadającego na kobiety i wyrywającego im torebki? Czy da się nauczyć opornego buca troski o środowisko? Przekonać opornego męża, że rodzina jest ważniejsza niż alkohol?

Mimo poważnej tematyki opowieść o dwóch kobietach porządkujących świat wokół siebie z szkodników przy pomocy ekologicznych metod budzi radość. Autorka nasyciła swoje bohaterki niebywałą żywotnością, przekonaniem o mocy działań prowadzonych w dobrej wierze, siłą wywodzącą się z przyjaźni, co sprawia, że pozostaje zazdrościć obydwu paniom ciekawego życia. Tym, którzy w książkach szukają wątków romantycznych nie zawiodą się; dwoje młodych, szalenie przytomnych życiowo, bohaterów z pewnością przypadnie do gustu czytelnikom "Ekologicznej zemsty".

Pani Małgorzato, pozostaje mi kolejny raz podziękować Pani za książkę. Sprawiła mi dużo radości.

6 komentarzy:

Unknown pisze...

Czytałam pani Kursy "Tajemnica sosnowego dworku", bardzo mi się podobała, mam nadzieję że i ta trafi w moje ręce.

natanna pisze...

Jeszcze nie miałam przyjemności poznać tej Pani.Muszę nadrobić.)

Unknown pisze...

I właśnie dzięki temu, że przeczytałam niedawno powyższy tekst, jestem dziś wielką fanką Pani Małgorzaty Kursy,dziś ze smutkiem odkryłam, że z napisanych przez nią pięciu książek, pozostały mi już tylko dwie do przeczytania...

Monika Badowska pisze...

Przyjemnego czytania:-)

Monika Badowska pisze...

Serdecznie polecam:-)

Monika Badowska pisze...

Mam nadzieję, że Pani Kursa wciąż pisze i w kolejnym roku będą następne jej książki:-)

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger