Szewach Weiss w rozmowie z Anną Jarmusiewicz. Takie buty z cholewami.


Wydane przez
Wydawnictwo M

Mam wielki szacunek do Szewacha Weissa. Czytam, co pisze, słucham wypowiedzi i utrwalam się w przekonaniu, że to wielki człowiek. Miałam niebywałą przyjemność, i zaszczyt, przywitać się z nim podczas targów w Warszawie.

"Takie buty z cholewami" to rozmowa o wszystkim, co w życiu Szewacha Weissa istotne. Są wspomnienia z czasów dzieciństwa i próba określenia tego, co nazywa się ziemią rodzinną. Jest czas na opowieść o misji ambasadora, o spotkaniach z wieloma ważnymi w polityce światowej postaciami, o pracy ze studentami, projektach, które tworzą płaszczyznę porozumienia między Żydami i Polakami. Nie brakuje w książce także akcentów prywatnych - rozmów o żonie, dzieciach, wnukach. Ważną rolę odgrywa w rozmowie Anny Jarmusiewicz z Szewachem Weissem tematyka tożsamości narodowościowej, językowej, terytorialnej.

Nie jest tak, że zgadzam się ze wszystkimi opiniami, czy poglądami Szewacha Weissa. To jednak nie umniejsza mojego do niego szacunku. Zachęcam i Was do sięgnięcia po książki Ambasadora Izraela w Polsce i ambasadora Polski w Izraelu.

2 komentarze:

Librarian pisze...

Bardzo, bardzo lubię Weissa. Tak ciekawie zawsze opowiada i z taką dużą dozą poczucia humoru, że z wielką chęcią sięgnę po książkę.

Monika Badowska pisze...

Koniecznie:-)

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger