Aleksandra Polewska. Wielkie małe kobietki.


Wydane przez
Wydawnictwo Czerwony Konik

Gdy byłam dzieckiem zaczytywałam się w książce "Maniusia" opisującej dziecięce lata Marii Curie-Skłodowskiej. Z tamtą książką skojarzyła mi się najnowsza publikacja Czerwonego Konika mimo, że Maniusia nie jest jedyną bohaterką tego szalenie przyjaznego tomu opowiadań biograficznych skierowanego do młodych czytelników.

Marysia Skłodowska, Gabrielle Chanel, Agata Miller, Edith Gassion, Audrey Ruston - dziś kobiety, które zna cały świat - niegdyś były dziewczynkami, które podobnie jak inne dzieci przeżywały samotność, marzyły o pięknej sukience, rozwiązywały tajemnice, czy bały się choroby. Dorastając spełniły swoje marzenia i współcześnie są kobietami-symbolami, a ich rola w rozwoju dziedzin, którymi się zajmowały, jest niebagatelna.

Aleksandrze Poklewskiej udało się zgrabnie połączyć to, co wiemy lub możemy wiedzieć po bohaterkach książki z krótkimi notkami biograficznymi na ich temat. Opisane w książce postacie są normalne, budzące sympatię, czasami łobuzują, a czasami - jak to dzieci - kierują swoje zainteresowanie na jedną rzecz i wszystko temu podporządkowują.

Polubiłam Marysię lubiącą bajkę o Izaaczku oraz Agatkę, która zaproponowała komendantowi policji, by ją zatrudnił. Ciekawa jestem kogo polubicie Wy i Wasze dzieci:-)

4 komentarze:

Hordubal pisze...

cIEKAWA pozycja

Monika Badowska pisze...

:-)

magda pisze...

Bardzo chcę to przeczytać,mam nadzieję,że się uda:)





magda pisze...

Bardzo chcę to przeczytać,mam nadzieję,że się uda:)





Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger