Przeczytane

Christine Eichel. Klimt.
Zaczęłam czytać i dziwnie mi to szło. Brakowało czegoś, choć nie mogłam pojąć czego. Aż w końcu, przy kolejnym otwieraniu książki zobaczyłam napis: "Książka powstała na podstawie scenariusza do filmu...". Cóż, w tę stronę to ja nie lubię...

Rebecca Pawel. Śmierć nacjonalisty.

Akcja powieści toczy się wiosną 1939 roku, w Madrycie. Ścierają się siły polityczne, po ulicach krąży wojsko, brakuje jedzenia.
Mała dziewczynka podczas powrotu ze szkoły natyka się na zabitego gwardzistę. Uciekając gubi zeszty, po który, za czas jakiś, przychodzi jej ciotka. Równocześnie z nią przy ciele gwardzisty pojawia się oddział żołnierzy.

Michael Connely. Kroniki kryminalne.
Zanim Connely napisał swoją pierwszą książkę był reporterem kryminalnym w "South Florida Sun-Sentinel" i "Los Angeles Times". W "Kronikach kryminalnych" zebrano dwadzieścia dwa artykuły pisane w latach 1984-1991. Przyznam, że dość trudno, mimo całej mojej sympatii do twórczości Connelego, czyta się artykuły sprzed kilkunastu lat. I może dlatego najbardziej z książki podobał mi się wstęp pisany przez autora.

Daniel S. Acuff, Robert H. Reiher. Kidnaping. Jak marketerzy kontrolują umysł twojego dziecka.
Rozwój dziecka podzielono na etapy i w każdym z etapów uszczegółowiono elementy rozwoju, słabe punkty, dynamikę komunikacji.

Maurice Debesse. Etapy wychowania.
Ciekawie napisana książeczka: krótko, rzeczowo, konkretnie, z dużą życzliwością.

Brak komentarzy:

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger