Julian Tuwim. Wiersze dla dzieci.


Wydane przez
Wydawnictwo Wilga


Do tego, że Julian Tuwim wielkim poetą był nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Pewnie wszystkie polskie dzieci znają na pamięć kanon wierszy Tuwima - "Lokomotywa", "Rzepka", "Okulary" i tak dalej, i tak dalej.
Po lekturze "Wierszy dla dzieci" z Platynowej Serii wydawnictwa Wilga trzeba jednak dodać - Maciej Szymonowicz wielkim ilustratorem jest! Ptaki z "Ptasiego radia" są po prostu przepiękne! Wszystkie ilustracje zachwycającą mnie do tego stopnia, że marzy mi się jakiś motyw z tej książki na ścianie w pokoju Heleny.

"Wiersze dla dzieci" to must have każdej dziecięcej biblioteczki. Szukacie prezentu dla malucha - kupcie Tuwima. I czytajcie, czytajcie, czytajcie!

Izabela mama Heleny

4 komentarze:

Vi pisze...

Wczoraj byłam bliska zamówienia tej książki... ale wzięłam pięć innych z ilustracjami Macieja Szymonowicza. Młodsza jest nimi zauroczona. A ja nie mniej niż ona :) Będziemy siedzieć i się delektować, bo za oknem znowu burza.

Paideia pisze...

Witam! Nominowałam cię do nagrody "One Lovely Blog Award".. Wiem, że nie wszyscy lubią tego typu zabawy, ale jeśli sprawi ci ona radość, będzie mi miło :)

Avo_lusion pisze...

Hej, ja także cię nominowałam :) W razie czego, szczegóły na www.ksiazkizbojeckie.blox.pl

Monika Badowska pisze...

Virginio,
och - delektowanie się ilustracjami Pana Macieja zdecydowanie pomaga przetrwać burzę. Mam nadzieję, że nic groźnego się u Was nie wydarzyło?

Paideia,
dziękuję:-)

Avo_lusion,
dziękuję:-)

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger