Małgorzata Cichalewska. Lato Joanny.

Wydane przez
Wydawnictwo Telbit

"Lato Joanny" jest idealna książką na plażę. Romantyczna historia miłosna, w której nie brah wahań i trosk, sprawdzi się doskonale podczas wygrzewaniu się na słońcu. 

Joanna u progu wakacji wraca do rodzinnego domu, na wieś. Ukrywa przed zapracowana matką rezygnację ze studiów i próbuje wyobrazić sobie swoje miejsce w wiejskiej społeczności. Ma poczucie, że nie pasuje ani tam, ani do wielkomiejskiego życia, które - jej zdaniem polega przede wszystkim na udawaniu kogoś, kim naprawdę się nie jest.

Rozwożąc na prośbę matki mleko letnikom spotyka Tomasza, dojrzałego mężczyznę, który podobnie jak ona czuł się zmęczony życiem w mieście, który szukał ciszy i ucieczki od nadmiernie szybkiego tempa codzienności miejskiej. Początkowa nic sympatii zamienia się w przyjaźń, a ta w uczucie o wiele głębsze. Czy jednak w oczach matki Joanny, a także całej społeczności wiejskiej, ich relacje są normalne?

Małgorzata Cichalewska wcale udanie sportretowała młodą kobietę rozważającą emocjonalny związek ze starszym od siebie mężczyzną, szukającą swojej przystani w życiu. Autorka na tyle zręcznie przedstawiła historię Joanny i Tomasza, że aż męczy mnie ciekawość - co było dalej?

2 komentarze:

Aneta pisze...

Hmm... książka wydaje się ciekawa, lubię lekką, kobiecą literatur, tym bardziej latem, które w tym roku przypomina bardziej jesień :(

Motylek pisze...

Przeczytałam szybciutko, w jeden dzień - bardzo miła lektura.
Szkoda, że tylko jedna książka autorki, chętnie poczytałabym więcej.

Pozdrawiam serdecznie,
Motylek

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger