Denise Seidl. Zabawy z kotem.


Wydane przez
Wydawnictwo Muza

Oprócz tego, że mam fioła na punkcie zwierząt, mam też fioła na punkcie książek o zwierzętach. Ze szczególnym uwzględnieniem kotów :-) Nic zatem dziwnego, że najnowsze tematyczne publikacje Muzy ucieszyły mnie niepomiernie.

"Zabawy z kotem" to szalenie pouczająca publikacja. Na tyle pouczająca, że najpierw ja, a później koleżanki - kociary, oglądałyśmy z zachwytem i trudną do opanowania chęcią gromadzenia elementów do wzbogacania kociej zabawy.

Denise Seidl opisuje w swojej książce znaczenie zabawy dla rozwoju osobowości kota, przedstawia w jaki sposób zadbać o wolny czas samotnego czworonoga, wskazuje na dobrodziejstwo posiadania więcej niż jednego kota. Autorka podpowiada jak bawić się ze swoim kotem wykorzystując do tego przedmioty łatwe do znalezienia w każdym domu, sugeruje ćwiczenia rozwijające - oprócz sprawności - inteligencję puchatych przyjaciół. Na końcu książki znajduje się rozdział uświadamiający zasady kociej pedagogiki dla ludzi:-) 

Pomyśleliście kiedykolwiek, żeby z Waszym kotem zagrać w "trzy kubki"? Albo postawić przed nim zadanie godne dzikich zwierząt, które pacnięciem łapy wydobywają z nurtu rzeki zdobycz? Czy wiecie jak powinien być zbudowany dobry drapak i czy tak naprawdę powinniśmy mieć drapak mając koty?

"Zabawy z kotem" są rewelacyjne. Zamiast na półkę trafiają, z zakładkami, na stolik nocny, a na liście zakupów pojawiają się piłeczki pingpongowe, kubki, smakołyki i różne rodzaje kartonów. Ale czeka nas zabawa!

8 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Ha! Czyli jednak trzeba było zamówić i to, a nie zamówiłam. Trudno, będę szukać ciekwostek w necie, jak już w końcu będę miała czas bezwyjazdowy :)

A swoją drogą, to jeszcze nic z nowego zamówienia do mnie nie dotarło :(

kornwalia pisze...

Też się nad tym zastanawiałam Enga i tez nie zamówiłam ;)
Do mnie wczoraj paczka z MUZY przyjechała, więc pewnie u Ciebie będzie też niedługo.

Anonimowy pisze...

Kornwalia - właśnie dzisiaj koło 15-tej dzwonił kurier z zapytaniem: "czy jak mi się samochód zepsuł, to mogę podjechać jutro?", więc paczka już niedługo dotrze :)

Pisany inaczej pisze...

Książka może być ciekawa

Monika Badowska pisze...

Książkowo,
:-)

Kornwalia,
cóż - ja mam fioła i nie omijam żadnych zwierzęcych książek:-)

PisanyInaczej,
jest ciekawa.

Avo_lusion pisze...

Hehe, jeżeli kochasz koty to polecam ci "Dewey. Wielki kot w małym mieście" ;)

Monika Badowska pisze...

Avo_lusion,
czytałam:-)

Agata Borowska pisze...

Świetnie napisane. Pozdrawiam serdecznie.

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger