Grzegorz Kasdepke. Zeus & Spółka. Mity dla dzieci.


Wydane przez
Wydawnictwo Literatura

Mity greckie opowiedziane przez Grzegorza Kasdepke śmieszą i intrygują. Czyta się je świetnie - niby już znane, ale napisane nowym językiem zupełnie nie nudzą i nie są przerażające. 

Lubię Grzegorza Kasdepke przede wszystkim za język jego książek - współczesny, przemawiający do dzieci, ale nie infantylny i sztuczny! Mity w jego wydaniu to zbiór fascynujących przygód różnych bohaterów, Indiana Jones mógłby im pozazdrościć! Przekazywać dzieciom tradycje kulturowe w przystępny (i interesujący!) dla nich sposób to duża sztuka, autor poradził sobie z nią doskonale! Mity okraszone są ilustracjami Ewy Poklewskiej-Koziełło (jeśli czytaliście "Niesmacznik" to ją znacie) - całość wygląda bardzo estetycznie. 

Nie wiem, w której klasie "przerabia się" teraz mity greckie, ale jeśli Wasze dzieci mają to w najbliższych szkolnych planach, to kupcie tę książkę koniecznie. Jeśli wybieracie się na rodzinne wakacje do Grecji - kupcie ją tym bardziej, wszak nic tak nie kształci jak podróże. Szczególnie te z dobrą książką w walizce.

Izabela mama Heleny

5 komentarzy:

Iza pisze...

Uwielbiam wszystko co wychodzi spod pióra pana Grzegorza, więc z pewnością przeczytam:)

Zła Hrabina Gburia Furia pisze...

też lubimy :) Polecam także pierwszą część Mitów tego samego autora.

Meme pisze...

Ciekawy pomysł na przekazanie historii młodszym czytelnikom ;D

Diana Bibliofilka pisze...

Lubie też Grzegorza Kasdepke, a książka o mitach jest rewelacyjna :) pozdrawiam

Anne18 pisze...

ciekawy tytuł bloga zajrzyj http://anulka1992.blogspot.com/

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger