Ali Mitgutsch. 1001 drobiazgów. W mieście., 1001 drobiazgów. Na wsiWydane przez
Wydawnictwo Tatarak


Co jakiś czas zmienia się moja lista "hitów książkowych dla dzieci przyjaciół", tzn. książek, które po prostu trzeba kupić idąc w odwiedziny do maluchów. Od niedawna w czołówce są książki z serii 1001 drobiazgów Wydawnictwa Tatarak. 

Pamiętam, że w dzieciństwie, kiedy jeszcze nie umiałam czytać, uwielbiałam oglądać przeróżne wydania albumowe i encyklopedie - setki fotografii, mnóstwo szczegółów, za każdym razem coś nowego... Też tak mieliście? Właśnie takie są książki 1001 drobiazgów - można je oglądać w kółko i zawsze odkryjemy coś, czego wcześniej nie zauważyliśmy! Chyba nie da się niby znudzić, można wymyślać przy okazji różne zabawy (policz ile jest piesków na obrazku... pokaż to, co jest czerwone...). 

Świetne książki, idealne do podróży (twarde kartki!!!) i na deszczowe popołudnie w domu. Dzięki tym książkom trzygodzinna podróż pociągiem minęła Helence nie wiadomo kiedy. Ilustracje ładne i zabawne (poszukajcie na przykład "kuzyna z miasta" w książce o wsi). Warto, warto i jeszcze raz warto!!!

Izabela, mama Heleny

4 komentarze:

kornwalia pisze...

O, to będzie chyba mój prezent dla bratanic na święta :) Ekstra, dzięki :)

Monika Badowska pisze...

Kornwalio,
:-)

Agnes pisze...

Wygląda naprawdę ciekawie, a że mój mały smyk rośnie i coraz bardziej ciekawy świata, to chyba to będzie dobry zakup. Dziękuję!

Monika Badowska pisze...

Agnes,
z pewnością:-)

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger