Balsam dla Duszy miłośnika kotów.


Wydane przez
Wydawnictwo Rebis

Historie o kotach mają to do siebie, że ilu ludzi, ile kotów, tyle wzruszających historii. W ludzkich losach próbujemy zazwyczaj dostrzegać pewną prawidłowość, powtarzalność, by nie rzec - schematyczność, na życie czworonożnych przyjaciół (także psów) patrzymy odmiennie niż na ludzkie. Gotowi jesteśmy przypisywać zwierzętom mistyczne, nadprzyrodzone moce, niewyobrażalną wręcz dla ludzkiej świadomości mądrość, a nawet pewną zdolność podporządkowywania sobie ludzi i innych zwierząt.

Teksty zebrane w "Balsamie..." to historie współistnienia kocio-ludzkiego opowiedziane przez tych, którzy z kotami mieszkali lub wciąż mieszkają. Nie sposób spośród nich wybrać tych, o których warto wspomnieć, bo w zasadzie każda z opowieści wskazuje na niezwykłość kociego towarzysza, na jego przebiegłość, mądrość, oddanie. Niemniej wyraźnie z tekstów wyłania się miłość jaką ludzie darzą swoje koty.

Lektura wzruszająca. I w zasadzie czytana po to, by się upewniać, że koty są ze wszech miar warte naszego uznania i troskliwości. Nawet jeśli niektórzy próbują temu zaprzeczyć...

8 komentarzy:

Agnesto pisze...

O, to coś dla mnie ;-)
I na prezent dla kotolubów fajne.

Monika Badowska pisze...

Agnesto,
:-)

Pisany inaczej pisze...

Uwielbiam koty, ale na równi z psami. Chociaż koty mają swoją dostojność :-)

D pisze...

Bardzo cenię książki z serii "Balsam dla duszy", ale chyba oceniłam tę książkę po okładce, bo jakoś nie miałam ochoty po nią sięgać... Przyznaję bez bicia, przekonałaś mnie : )

Vampire_Slayer (Magda Saczuk) pisze...

W domu mam "Balsam dla miłośnika psów", który czytałam wiele lat temu. Książka wzruszająca i podnosząca na duchu. Teraz, kiedy w domu oprócz psa pojawił się mały ancymon, taki balsam z kotami też warto zakupić. :-)

Hanna pisze...

Lubię książki o kotach, więc i ta z pewnością mi się spodoba :)
Pozdrawiam!

Agnes pisze...

O matko, a mnie od tego odrzuciło.
http://mcagnes.blogspot.com/2009/07/balsam-dla-duszy-miosnika-kotow.html
Ckliwe, naiwne opowiadania i wszystkie jakby na jedno kopyto - nie obraź się, błagam, ale książkę jak najszybciej oddałam komuś innemu.

Ale koty lubię!

Diana Bibliofilka pisze...

mam w domu pewną małą miłośniczkę kotów, więc na pewno byłaby zachwycona tę książką :)

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger