Grażyna Lewandowicz-Nosal. Książki dla najmłodszych. Od zera do trzech.

Wydane przez
Wydawnictwo SBP

Jeśli ktoś chciałby zasięgnąć opinii osoby zawodowo zajmującej się książką dla dzieci i jej wpływem na rozwój dziecka i jednocześnie matki, która korzystając ze swojego zawodowego doświadczenia pragnie wychować człowieka czytającego, to niezwłocznie powinien sięgnąć po publikację dr Grażyny Lewandowicz-Nosal (lista pozostałych publikacji autorki).

Poradnik napisany w sposób prosty, dogłębnie wyjaśniający dobór lektur odpowiedni do wieku dziecka, podający przykłady z doświadczeń autorki to rzadka i cenna książka. Cenna także i z tego powodu, że wskazuje wartości jakie dzięki czytanym dzieciom książki możemy w nich kształcić. ów poradnik to także poradnik z ścisłym tego słowa znaczeniu; autorka pisze o tym, jak modulować głos czytając dzieciom, podpowiada jak oswoić z książkami tematy trudne (nie wystarczy tylko przeczytać), w jaki sposób budzić wrażliwość dzieci na losy bohaterów i na ile pozwalać dziecku (i czy w ogóle) na umiłowanie tylko jednej, jedynej książki.

Miło było w "Książkach dla najmłodszych" zobaczyć znajomy adres internetowy. Gratuluję autorce Małego pokoju z książkami tego, że jej praca została w ten sposób doceniona:-)

Doskonały przewodnik po literaturze dziecięcej skierowany do rodziców. Oby więcej takich publikacji.

5 komentarzy:

Książkozaur pisze...

Wygląda bardzo ciekawie. Synek akurat w przedziale 0-3, to może się dokształcę :)
Jeśli to pomoże wychować małego czytelnika w dobie komputerów, to byłoby super!

Agnes pisze...

O, dziękuję za zwrócenie uwagi.

Agnes pisze...

P.S. Szkoda, że nie ma tego wprowadzonego do biblionetki, wrzuciłabym do schowka...

Pieguska pisze...

Przydałby się taki fachowy przewodnik, tym bardziej, że literatura dziecięca prezentuje się różnie - od perełek po gnioty.
Pozdrawiam

Monika Badowska pisze...

Książkozaur,
czekam na relację praktyka:-)

Agnes,
ależ proszę:-)A tego nie wiem, nie zaglądam tam.

Piegusko,
zdecydowanie:-)

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger