Jacek Dukaj. Perfekcyjna niedoskonałość.

Lubię sięgać po książki, których autorów nie znam, a które ktoś mi poleca. I takiem to sposobem zabrałam się za czytanie Jacka Dukaja. Prezentuje on ten typ pisarstwa, z którym się nie zetknęłam jakoś głebiej - fantastykę. Myślałam, że może polubię. Nie polubię. Z futuryzmem i postaciami-maszynami wyjątkowo mi nie po drodze.

Położenie jenu rąk względem tułowia, dystyngowany gest wachlarzem – wszystko mieściło się w bezpiecznym białym szumie komunikacji pozawerbalnej. De la Roche przykrywału się identycznymi sterownikami behawioru i nie spodziewału się zerwania konwencji ze strony inkluzji hołdującej najstarszym tradycjom. Inkluzje mniej konserwatywne, zamiast zapraszać phoebe’u do Ogrodów pod protokołem HS, dokonałyby po prostu osmozy informacyjnej. Poza pierwszą tercją jest to sposób najbardziej naturalny; rozmowa natomiast – to męczący powolny rytuał.

Wytrwałość moja uległa wyczerpaniu po przeczytaniu 1/4 książki, kiedy to Angelika wraz z lawiną błotną wisiała Adamowi Zamoyskiemu nad głową, a on sam ruszał na puszukiwania strefy -T, do której to strefy, jak bohater sądził, wiodła droga zaczynająca się na 30 st/140-150 st/10-90 st/5.

1 komentarz:

Nemo pisze...

Przeczytaj sobie "Ruch Generała" - darmo, ze stron Dukaja. Może jednak się przekonasz :)

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger