C.S. Harris. Czego boją się anioły?


Wydane przez

Wydawnictwo Red Horse

Londyn. Początek wieku XIX. Młoda kobieta, aktorka, zostaje zamordowana na schodach wiodących do ołtarza w kościele Świętego Mateusza. Zamordowana bardzo brutalnie, zgwałcona, okradziona. Podejrzenie pada na hrabiego Sebastiana St. Cyr, którego pistolet znalezniono przy zabitej. On jednak nie zamordował Rachel i co więcej, nie zamierza skorzystać z propozycji ucieczki z kraju, gdyż postanawił odkryć prawdziwego zabójcę.

Powieść napisana przez C.S. Harris zyskuje na realizmie przez to, że autorka jest doktorem historii Europy, specjalizującym się w dziewiętnastym wieku. Obyczaje, stroje, konwenanse, czy wreszcie zatargi polityczne i odwieczna niechęć Anglików do Francuzów są tu ukazane barwnie, przekonywająco i tworzą idealne tło dla intrygi kryminalnej.

Bohater, który z podejrzanego zmienia się w śledczego, to młodzieniec zdecydowany, zakochany i zdeterminowany. Jego pomocnik, sprytny ulicznik, Tom, ma szanse jak sądzę w kolejnych przygodach Sebastiana awansować na solidnie pracującego pomagiera lub - o czym marzy chlopiec - co najmniej forysia.

C.S. Harris napisała pełnokrwisty kryminał z dawką romansu. To, że umieściła jego aukcję w swoich ulubionych czasach wyszło powieści na plus. Teraz jedynie pozostaje czekać na kolejną powieść jej autorstwa. Na szczęście czekać trzeba krótko!

13 komentarzy:

Nemo pisze...

Czytałem. To nie tyle kryminał z dawką romansu, a romans z odrobiną sensacji :)

Monika Badowska pisze...

Nemo,
tak sądzisz?;)

mr lupa pisze...

czytałem, podobało się. polecam! :)

Monika Badowska pisze...

Mr_Lupa,
:)

Nemo pisze...

"Nemo,
tak sądzisz?;)"

Uhm :) Ale mnie to niespecjalnie przeszkadza, o ile książka konstrukcyjnie nie szwankuje. Czasem czytam dużo bardziej dziwne rzeczy :P

ktrya pisze...

Ostatnio lubię czytać powieści, w których akcja dzieje się w XIXw. A kiedyś mnie nudziły... a te obyczaje i wydarzenia są takie interesujące...

Monika Badowska pisze...

Nemo,
czyli co? Nasyć maniakalną ciekawość;)

Ktryo,
powoli się oswajam z takimi powieściami, ale się oswajam:)

Nemo pisze...

Obecnie "Rewolwer Smitha - Wessona trzeciego wzoru i nauka strzelania dla niższych stopniem" - Kijów 1888, "W sierpniu czterdziestego czwartego" Bogomołowa ( wspomnienia operatora Smiersz - a) - to po rosyjsku i "Mówi Chandler" - po raz kolejny.

Monika Badowska pisze...

Nemo,
zazdroszczę znajomości rosyjskiego pozwalającej na czytanie w tym języku:)

kalio Joanna Gołaszewska pisze...

mnie się też podobało i czekam na drugą powieść tej autorki:)

Monika Badowska pisze...

Kalio,
:)

Caitri pisze...

Mnie również się ta książka podobała.
Jednak dla mnie to kryminał, z romansem w tle ;)
Teraz poszukam kolejnej części.
Pozdrawiam!

Monika Badowska pisze...

Caitri,
druga część jest jeszcze lepsza, gorąco polecam:)

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger