Eric Carle. Bardzo głodna gąsienica.


Wydane przez

Wydawnictwo Tatarak

Gąsiennica powołana do życia literackiego przez Erica Carle’a obchodzi w tym roku 40 urodziny! To robiąca wrażenie rocznica, prawda?

Książka opisuje życie gąsienicy. Cóż zatem jest w niej tak niezwykłego, że czytają ją dzieci w wielu krajach i, że robią to od czterdziestu lat?

Gąsiennica, po wykluciu się z jajka jest mała i głodna. Obserwujemy ją zatem jak je, roślnie i nabiera sił. Obserwujemy także jej przepoczwarzanie się w bardzo kolorowego motyla. Ale zanim gąsienica staje się motylem – tak jak wspomniałam – je. A jako, że głodna jest bardzo je coraz to więcej i coraz rozmaiciej;) Zaczyna się skromnie od jednego owocu, następny dzień to już dwa owoce, a kolejne dni tygodnia upływają gąsienicy pod znakiem zjedzonych truskawek, pomarańczy, lodów, ciast, sera, kiełbasy oraz pod znakiem potwornego bólu brzucha.

Dzieci czytając (lub oglądając) „Bardzo głodną gąsienicę” poznają zatem cykl życia motyka, nazwy owoców, dni tygodnia, liczby. Słowem – bardzo kształcąca opowiastka – i w dodatku opowiastka ładnie wydana.

Brak komentarzy:

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger