Grzegorz Kasdepke. Kocha, lubi, szanuje, czyli jeszcze o uczuciach.


Wydane przez
Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Grzegorz Kasdepke przedstawił dzieciom w prosty i bardzo ciekawy sposób siedem emocji jakie odczuwać może każdy człowiek.

Pewnego dnia przedszkolaki zauważają, że ich Pani jest inna niż zazwyczaj. Martwią się o nią, a gdy okazuje się, że przyczyną zamyślenia Pani Miłki jest Pan Kuba, dzieciaki odkrywają, że ich Pani jest zakochana. Okazuje się jednak, że nie tylko Pan Kuba kocha Panią Miłkę, a to staje się przyczyną przykrych słów jakie padają między chłopcami z przedszkola. W książce mamy również przedstawiony smutek, pogardę, strach, poczucie winy i szczęście.

Każde z opowiadanek zakończone jest "Radami dla dzieci", w których autor zaleca dzieciom dzielenie się z rodzicami i nauczycielką odczuwanymi emocjami oraz "Radami dla rodziców", gdzie Grzegorz Kasdepke proponuje rodzicom, by często rozmawiali ze swoimi dziećmi na temat uczuć, emocji i by bacznie obserwując swoje dzieci starali się dostrzegać te z emocji, o których dzieciom może być trudno rozmawiać.

Lubię książki Pana Kasdepke. A Wy?

2 komentarze:

kultur-alnie pisze...

Właśnie jestem po lekturze tej książki, pierwszą część czytałam córeczce jakiś czas temu. Obie są świetne i też lubię twórczość pana Kasdepke:)

Monika Badowska pisze...

:)

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger