Kerstin Gier. Czerwień Rubinu.


Wydane przez
Wydawnictwo Egmont

Szesnastoletnia Gwendolyn jest normalną, szczęśliwą nastolatką. Jej kuzynka, Charlotte, jest przez rodzinę traktowana jak dziecko wyjątkowe - jest bowiem nosicielką genu pozwalającego podróżować w czasie. Gdy to jednak Gwen zaczyna odczuwać mdłości i przenosi się do czasów minionych, jej życie oraz życie jej rodziny ulega gwałtownym przemianom.

Od razu powiem - to pierwsza z trzech części. Jeśli zatem, podobnie jak ja, po lekturze poczujecie niedosyt, to na kolejną część trzeba będzie poczekać.

"Czerwień Rubinu" jest historią z tajemnicą, z dreszczykiem niepewności. Gwen ma oddaną, rozsądną przyjaciółkę, kochającą, acz zapracowaną matkę, młodsze rodzeństwo i tylko to odróżnia ją od rówieśników, że widuje duchy, że może z nimi rozmawiać.

Nie mogę pozbyć się wrażenia, że pierwszy tom jest podprowadzeniem do kolejnych części. Owszem - są momenty, w których emocje towarzyszące opisywanym wydarzeniom są bardzo silne, a nowe doświadczenia w życiu Gwendolyne budzić mogą to uśmiech, to przestrach u czytelników, ale jednak przeczytana przez mnie pozostaje opowieść stanowczo jest fragmentem całości. Całości, która pewnie dopiero po lekturze trzech składowych, pozwoli dobrze się ocenić.

8 komentarzy:

Pisany inaczej pisze...

To coś w stylu "żony podróżnika w czasie"?

Monika Badowska pisze...

Nie mam pojęcia - nie czytałam przywołanej przez Ciebie książki...

Zakładka do Przyszłości pisze...

Jutro odbieram ją z empiku i już nie mogę się doczekać aby ją przeczytać - dobrze, że blisko weekendu, szkoda, że tak blisko sesji ;)

Monika Badowska pisze...

Cassin,
i jak Ci się podoba?

Agnes pisze...

O właśnie przeczytałam tę książkę i napisałam o niej recenzję na swoim blogu :D Jest cudowna, nie mogę doczekać się kolejnych części.

Świetny blog ;] Bardzo mi się tutaj u Ciebie spodobało :D Dlatego będę go z miłą chęcią oglądać :] Dodaję do ulubionych ;P

Monika Badowska pisze...

Agnes,
bardzo mi miło:-) Zapraszam:-)

Zakładka do Przyszłości pisze...

Widzę, że i Tobie spodobała się Trylogia Czasu ;)
Zapraszam już teraz na przedpremierową recenzje "Błękitu Szafiru"
http://kessieandbooks.blogspot.com/2011/08/w-bekicie-szafiru.html
oraz innej książki Kerstin Gier "Z deszczu pod rynnę" http://kessieandbooks.blogspot.com/2011/07/perfekcyjny-koniec.html
Pozdrawiam serdecznie !

Monika Badowska pisze...

Cassin,
:-)

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger