Jennifer Clement. Trucizną mnie uwodzisz.

Wydane przez 
Dom Wydawniczy Mała Kurka

"Trucizną mnie uwodzisz" to książka o silnych kobietach. O kobietach, które powodowane pewnymi okolicznościami zawsze umieją - w ich mniemaniu - zachować się odpowiednio. O kobietach o fascynujących pasjach, o namiętnościach, które nawet jeśli długo skrywane, dochodzą do głosu z całą siłą i bezwzględnością.

Emily zbiera wycinki prasowe dotyczące kobiet popełniających zbrodnie. Młodą kobietę wychowywał ojciec, a pomagała mu w tym Matka Agata, zakonnica prowadząca sierociniec pod wezwaniem Świętej Róży z Limy założony przez przodów Emily. 

Matka Agata uczy Emily o świętych, ponieważ wierzy, że mogą wstawiać się za kimś tylko wtedy, gdy się o nich wie. Każdy dzień jest świętem. Dziewiętnastego kwietnia Matka Agata czci patrona od nagłych wypadków, a dwudziestego trzeciego sierpnia obchodzi dzień patrona hafciarzy. Twierdzi, że została zakonnicą przede wszystkim po to, by dowiedzieć się wszystkiego na temat świętych i nauczać o ich życiu. [s. 8]

Powieść Jennifer Clement ma przedziwny klimat przepełniony tęsknotą. Z tej książki wyłania się suchy wiatr, palące słońce, soczyste zapachy i kolory. To wszystko nie jest jednak podszyte spokojem, ale emocjami. Silnymi tak, by zabić.

"Trucizną mnie uwodzisz" to doskonała literacka wyprawa w mało znany świat. Doskonała literacko opowieść zasługuje też na uznanie za wizualną stronę książki.


P.S. Macie swojego ulubionego świętego?

2 komentarze:

Blueberry pisze...

Brzmi całkiem ciekawie, może się skuszę.

Monika Badowska pisze...

Blueberry,
skuś się, skuś:-) Warto:-)

Copyright © Prowincjonalna nauczycielka , Blogger